۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰

کارکنان اپل در استرالیا اعتصاب می‌کنند

ایتنا - ​​​​​​​رهبران اتحادیه کارگری اعلام کرده اند ۲۰۰کارمند اپل در استرالیا مشغول آماده سازی هستند تا قبل از کریسمس برای شرایط کاری و دستمزد بهتر اعتصاب کنند.
کارکنان اپل در استرالیا اعتصاب می‌کنند

چنین اقدامی به فروش و سرویس رسانی تولید کننده آیفون در این کشور آسیب می رساند.

به گزارش ایتنا از مهر، ۲۰۰ نفر از ۴ هزار کارمند اپل در استرالیا در این اعتصاب که کمتر از ۲ روز طول خواهد کشید، شرکت می کنند. این درحالی است که فعالیت شرکت فناوری آمریکایی به دلیل تنش های کارگری در واحد اصلی تولید آیفون در چین با اختلالاتی روبرو شده است.

اعضای اتحادیه کارگری خرده فروشی و فست فود استرالیا خواستار ساعت کاری مشخص، ۲ روز تعطیلات آخر هفته و مبلغی توافقی بابت افزایش دستمزد سالانه شده اند. جاش کولینان دبیر این اتحادیه می گوید: اعتصاب کریسمس امسال راهی برای اعضای ما است تا زمانی را که باید با خانواده و دوستانشان بگذرانند، باز پس گیرند. از سوی دیگر بخش مدیریت همچنان از اعطای حقوق اولیه به کارمندان امتناع می کند.

او در ادامه افزود: روز دوشنبه تصمیم اعتصاب کاربران به مدیران اعلام می شود.

تلاش کارمندان برای آنکه مدیران را در هفته گذشته وادار به مذاکره کنند به شکست منجر شد و اپل از برگزاری جلسه تا ماه فوریه ۲۰۲۳ میلادی امتناع کرده است.

کارمندان معترض در ساعت ۳ بعد ازظهر ۲۳ دسامبر به وقت محلی استرالیا فروشگاه های خرده فروشی اپل را ترک می کنند و تا شب کریسمس به محل کار باز نمی گردند. این در حالی است که بازه مذکور مدت زمان اوج فروش آیفون، اپل واچ و دیگر محصولات این شرکت است.
کد مطلب: 70924
برچسب ها: اپل اعتصاب
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای