۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

خبری از رجیستر شدن آیفون 14 نیست!

ایتنا - پیگیری‌ها نشان می‌دهد همچنان تصمیمی برای رجیستر شدن آیفون ۱۴ گرفته نشده، اما این مدل تلفن همراه در بازار بسته به ویژگی‌های آن، از نزدیک به ۵۲ تا ۹۹ میلیون تومان فرخته می‌شود.
خبری از  رجیستر شدن آیفون 14 نیست!


تقریبا از مهر ماه آیفون ۱۴ وارد ایران شد. اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد که بعد از گذشت بیش از دو ماه هنوز خبری از رجیستر شدن این کالا نیست.

به گزارش ایتنا از ایسنا، طبق اظهارات قبلی عالیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، موبایل‌های آیفون ۱۴ که در حال حاضر در بازار هستند به صورت قاچاق یا از طریق رویه مسافری به کشور وارد شده و رجیستر نشده است.

گفتنی است هر کالایی که از طریق رویه مسافری وارد شود، اگر در گمرکات اظهار شده باشد، می‌تواند رجیستر شود، اما اگر اظهار نشده باشد، غیر قانونی است و رجیستر هم نمی‌شود. اما در حال حاضر مسئله این است که اصلاً رجیستر شدن یا نشدن آیفون ۱۴، تعیین تکلیف نشده است. البته اگر کالایی به صورت قانونی از رویه مسافری وارد شده باشد، اجازه استفاده تجاری ندارد و نباید خرید و فروش شود. اما در این زمینه خلاء قانونی وجود دارد و این کالاها در بازار فروخته می‌شوند.

او همچنین هشدار داده بود که فروشندگان و مردم از خرید و فروش کالایی که از رجیستر شدن آن اطمینان ندارند و کد رجیستری ندارد، اجتناب کنند. چرا که اگر این موبایل‌ها رجیستر نشود، به عنوان دستگاه ثانویه‌ای که در شبکه ارتباطی کشور فعال نخواهد شد، قابل استفاده است.

این شرایط در حالی است که موبایل‌های آیفون ۱۴ در بازار و فضای مجازی به فروش می‌رسد. بررسی قیمت‌ها در فضای مجازی نشان می‌دهد که آیفون ۱۴ بسته به ویژگی‌های آن، از حدود ۵۲ تا ۹۹ میلیون تومان قیمت دارد.

پیشتر گمانه‌زنی‌هایی از تصمیم گیری درباره رجیستر شدن آیفون ۱۴ در آذر ماه منتشر شده بود، اما تا لحظه نوشته شدن این گزارش تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است.
کد مطلب: 70914
برچسب ها: آیفون 14 رجیستری
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر