۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۰
گزارش ها نشان می‌دهند:

یک میلیارد کاربر اینترنت 5G تا پایان سال 2022

ایتنا – بر اساس تحقیقات جدید انجام شده توسط شرکت اریکسن مشخص شده است که تا پایان سال 2022 میلادی شاهد استفاده بیش از یک میلیارد نفر از مردم جهان از اینترنت 5G خواهیم بود.
یک میلیارد کاربر  اینترنت 5G  تا پایان سال 2022
بر اساس تحقیقات جدید انجام شده توسط شرکت اریکسن مشخص شده است که تا پایان سال 2022 میلادی شاهد استفاده بیش از یک میلیارد نفر از مردم جهان از اینترنت 5G خواهیم بود.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  Cnet، در بین ماه‌های جولای تا سپتامبر سال 2022 میلادی، تعداد کاربران اینترنت 5G به میزان 110 میلیون فر افزایش یافته است و بر همین اساس نیز در تاریخ برداشت اطلاعات یعنی تابستان، شاهد استفاده 870 میلیون نفر از این فناوری بوده‌ایم.
 
شایان ذکر است که در پایان سال2021 تعداد کل کاربران اینترنت 5G در جهان برابر با 580 میلیون نفر بوده است و پیش بینی می‌شود که این رقم در پایان سال 2022 به بالای یک میلیارد نفر رسیده باشد.
 
به این ترتیب باید گفت که شش رقمی شدن تعداد صفرهای عدد مقابل کاربران اینترنت 5G بسیار سریع‌تر از این اتفاق برای اینترنت 4G به قوع پیوسته است. در حقیقت این آمار سریع‌ترین رشد یک فناوری اینترنتی را در جهان نشان میدهد.
 

بر اساس گفته‌های فردریک ییدلینگ به عنوان مدیر بخش شبکه در شرکت اریکسن: «تامین کنندگان خدمات ارتباطی در حال ادامه دادن به توسعه و پیاده سازی 5G هستند و ضرباهنگ برای ایجاد ساختار بی‌سیم پایدار در حال شتاب یافتن است.»
 
او در ادامه افزود: «شبکه‌های بین‌المللی موبایل به صورت خاص در هر دو سال به حجم کاری دو برابر می‌رسند.» این نکته نیز جالب است که کاربران اینترنت 4G همچنان در حال افزایش یافتن است و در سال جاری از 5.2 میلیارد کاربر در پایان 20221 به بالای 8 میلیارد کاربر رسیده است که پیش بینی می‌شود که این رقم در پایان سال 2022 برابر با 8 میلیارد و 400 میلیون کاربر 4G باشد.
 
پیش بینی‌های انجام شده حاکی از آن هستند که در سال 2028 میلادی شاهد این باشیم که اینترنت 5G دارای 5 میلیارد کاربر بوده و بیش از 55 درصد از کل شبکه بین المللی را به خود اختصاص داده باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که تعداد کل کاربران اینترنت‌های موبایل در جهان تا سال 2028 به 9 میلیارد و 200 میلیون کاربر برسد.
کد مطلب: 70876
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای