۰
plusresetminus
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۸

متا استعفای مارک زاکربرگ در سال 2023 را تکذیب کرد

ایتنا - دارایی این هم‌بنیانگذار فیس‌بوک به طور چشمگیری کاهش یافته چرا که سهام متا در مسیر نزولی خود قرار گرفته است. ارزش خالص زاکربرگ کمی بیش از یک سال پیش به 142 میلیارد دلار رسید، اما از آن زمان به نصف این ارزش کاهش یافته است. به دنبال آخرین گزارش سه ماهه این شرکت، دارایی خالص زاکربرگ در یک روز 11 میلیارد دلار کاهش یافت.
متا استعفای مارک زاکربرگ در سال 2023 را تکذیب کرد
مارک زاکربرگ برخلاف شایعات منتشر شده در اینترنت، از سمت مدیرعاملی متا استعفا نمی‌دهد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، یک منبع که نام او فاش نشده به وبسایت The Leak گفت که که «زاکربرگ تصمیم گرفته خودش از سمت خود کناره‌گیری کند». این گزارش در زمانی منتشر شد که اعتماد سرمایه‌گذاران به این شرکت در پایین‌ترین حد خود قرار دارد.
 
زاکربرگ میلیاردها دلار را به متاورس تزریق کرده است، جائی که به قول او مرحله بعدی اینترنت است که از تجارب واقعیت افزوده و مجازی غوطه‌ورکننده را ارائه می‌کند. با وجود استقبال ضعیف اولیه و تلاش برای مقرون‌به‌صرفه‌تر کردن تجهیزات استفاده از متاورس، مدیر عامل متا همچنان تعهدی تزلزل‌ناپذیر به جاه‌طلبی‌های متاورسی خود نشان داده است.
 

در همین حال، دارایی این هم‌بنیانگذار فیس‌بوک به طور چشمگیری کاهش یافته چرا که سهام متا در مسیر نزولی خود قرار گرفته است. ارزش خالص زاکربرگ کمی بیش از یک سال پیش به 142 میلیارد دلار رسید، اما از آن زمان به نصف این ارزش کاهش یافته است. به دنبال آخرین گزارش سه ماهه این شرکت، دارایی خالص زاکربرگ در یک روز 11 میلیارد دلار کاهش یافت.
 
با کاهش درخشش سهام متا، چشم‌انداز زاکربرگ توجه سرمایه‌گذاران را به تدریج از دست می‌دهد، و در عین حال حوزه شبکه‌های اجتماعی با سخت‌ترین رقابت در دوران خود مواجه است، طبیعی است که مدیر عامل متا کمی فشار را احساس کند. با این حال، گزارش‌های مبنی بر استعفای او در سال آینده به طور قاطع و رسمی تکذیب شده است.
 
در پاسخ به گزارش وبسایت لیک، اندی استون، مدیر ارتباطات متا، پاسخ داد که «این خبر نادرست است». با این حال، این اولین بار نیست که درخواست برای استعفای زاکربرگ مطرح می‌شود. در نوامبر سال گذشته، فرانسیس هاوگن - معمار افشاگری‌های بزرگ فیس‌بوک در سال 2021 - اظهار داشت که «فیس‌بوک با کسی که مایل به تمرکز بر ایمنی باشد قوی‌تر خواهد بود».
 
کد مطلب: 70757
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای