۰
plusresetminus
دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۹
پس از مدت‌ها انتظار؛

دیسکورد روی پلی استیشن 5 سازگار شد

ایتنا – نرم‌افزار دیسکورد یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ارتباطی و استریم برای جهان است ولی کاربران بازی‌های کامپیوتری بیش از هر گروه دیگری از آن استفاده می‌کنند و حال این محصول برای محبوب‌ترین کنسول بازی جهان نیز عرضه شده است.
دیسکورد روی پلی استیشن 5 سازگار شد
نرم‌افزار دیسکورد یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ارتباطی و استریم برای جهان است ولی کاربران بازی‌های کامپیوتری بیش از هر گروه دیگری از آن استفاده می‌کنند و حال این محصول برای محبوب‌ترین کنسول بازی جهان نیز عرضه شده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از Techradaer، دیسکورد توانسته است که سرانجام برای نخستین بار با پلی استیشن 5 سازگاری کامل پیدا کند و به همین دلیل نیز کاربران این سیستم یکی از قابلیت‌های بسیار مورد انتظار خود را دریافت کرده‌اند.
 
به این ترتیب مواردی مانند داشتن لابی‌های چت، استریم ویدیو و غیره در پلی استیشن 5 به راحتی قابل دسترسی خواهند بود و این به‌روزرسانی می‌تواند برای کاربران این سیستم بسیار مفید باشد.
 
کاربران پلی استیشن می‌توانند با استفاده از آیدی پلی استیشن خود در دیسکورد آنلاین شوند و روال کلی کاربه شدت شبیه به چیزی است که پیش از این در اکس باکس لایو شرکت مایکروسافت شاهد آن بودیم.
 

در ماه می سال 2021 بد که شرکت سونی اعلام کرد که مشارکت با دیسکورد را به صورت رسمی شروع کرده است و اولین فاز این مشارکت در ماهفوریه به صورت محدود برای کاربران عرضه شد.
 
با این حال عرضه اولیه انجام شده بسیار ضعیف بود و بسیاری از کاربران از آن راضی نبودند زیرا تنها به افراد استفاده کننده اجازه می‌داد تا نشان بدهند که در پلی استیشن 4 یا 5 چه بازی‌ای انجام می‌دهند و سایر امکانات در اختیار آن‌ها نبود.
 
آپدیت اصلی که کاربران منتظر آن بودند، سازگاری صوتی با دیسکورد بوده است که موجب شده است که بر همین اساس با همکاری دیسکورد، این امکان بر روی پلی استیشن 5، اکس باکس سری اس و اکس، نینتندو سوییچ و کامپیوترهای خانگی امکان پذیر شده است.
 
سونی و دیسکورد هنوز زمان رسمی خروج این خدمات از سطح بتا را اعلام نکرده‌اند ولی شایعات حاکی از آن هستند که در ماه آگوست سال 2023 شاهد عرضه رسمی این قابلیت و خروج آن از وضعیت بتا خواهیم بود.
 
کد مطلب: 70556
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای