۰
plusresetminus
شنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

محدودیت ایردراپ در چین با به‌روزرسانی جدید iOS

ایتنا - جدیدترین به‌روزرسانی iOS اپل در چین، تغییراتی داشته که در به‌روزرسانی انتشار یافته برای مناطق دیگر وجود نداشته است.
محدودیت ایردراپ در چین با به‌روزرسانی جدید iOS

با به‌روزرسانی iOS اپل در چین، مدت زمانی که کاربر می‌تواند فایل‌ها را از طریق ایردراپ، از یک دستگاه دیگر iOS دریافت کند را به ۱۰ دقیقه محدود کرده است. ایردراپ، سیستم ارتباط بی سیم برای انتقال فایل‌ها بین دستگاه‌های iOS است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، کنشگران و معترضان در چین از ایردراپ برای دور زدن سانسور اینترنت در این کشور استفاده کرده اند. این شیوه در زمان اعتراضات هنگ کنگ برای اشتراک گذاری تصاویر مربوط به اعتراضات استفاده شده بود. برای نخستین بار نیست که اپل قابلیت یا در این مورد، محدودیتی را عرضه می‌کند تا مطمئن شود به مقررات چین پایبند می‌ماند.

این شرکت اخیرا به تولیدکنندگان تایوانی اعلام کرده است مطمئن شوند قطعاتی که به سرزمین اصلی چین ارسال می شوند، برچسب "ساخت تایوان" نداشته باشند و باید برچسب آنها "تایوان چینی" یا "تایوان، چین" باشد.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، اپل به بلومبرگ اعلام کرد محدودیت ایردراپ، منحصر به چین نخواهد ماند و این شرکت قصد دارد محدودیت جدید را سال آینده برای همه کاربران در جهان عرضه کند تا مانع اشتراک گذاری ناخواسته فایل شود.
کد مطلب: 70448
برچسب ها: iOS ایردراپ
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای