۱
۰
plusresetminus
شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

آخرین وضعیت ضریب نفوذ اینترنت در کشور

ایتنا - ​​​​​​​سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در تازه ترین گزارش خود به بررسی آخرین وضعیت ضریب نفوذ اینترنت در کشور پرداخته است.
آخرین وضعیت ضریب نفوذ اینترنت در کشور


سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هر چند وقت یک‌بار گزارشی از ضریب نفوذ اینترنت ثابت و سیار و تلفن همراه در کشور منتشر می‌کند. در گزارشی که به تازگی توسط این سازمان منتشر شده، به بررسی وضعیت اینترنت ثابت و سیار و همینطور آمار مربوط به حوزه تلفن همراه، شرکت پست و وضعیت شبکه ارتباطی کشور پرداخته شده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، طبق این اطلاعات، در گزارش مربوط به سه ماه نخست ۱۴۰۱، تعداد مشترکین اینترنت پهن‌باند ثابت در کشور بیش از ۱۱ میلیون نفر بود که ضریب نفوذ این فناوری را به بیش از ۱۳ درصد می‌رساند. اما در گزارش جدید، تعداد مشترکان اینترنت ثابت به ۱۰ میلیون و ۹۷۹ هزار مشترک با ضریب نفوذ ۱۲.۹۶ درصد رسیده است. آمارها همچنین نشان می‌دهد اینترنت ثابت کشور با کاهش مشترک رو به رو شده است.

بخش اینترنت سیار البته با رشد همراه بوده است. طبق گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اکنون ضریب نفوذ اینترنت سیار در کشور به بیش از ۱۲۰ درصد و تعداد مشترکین به بیش از ۱۰۱ میلیون مشترک رسیده که نشان می دهد حدود ۳ میلیون مشترک به تعداد مشترکان ایننرت سیار اضافه شده است.
کد مطلب: 70226
برچسب ها: اینترنت
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
مگر اینترنت هم وجود دارد که ضریب نفوذش را داشته باشیم ، دریغ از ذره ای اینترنت و حتی همان اینترنت ملی ، همه اش سلیقه ای شده ، در مکانی اینترنت امکان پذیر و در مکانی دیگر حتی همان اینترنت ملی هم وجود خارجی ندارد ، شاید طنز باشد اما برای امور بانکی باید نزدیک شعبه باشیم تا بتوان امور بانکی یا پرداخت قبضی را انجام داد ، ای کاش مدیریت واحد و منسجمی باشد تا که این وضع سروسامانی بگیرد.
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای