۰
plusresetminus
جمعه ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

گوگل در هند دو بار جریمه می‌شود

ایتنا - ​​​​​​​رگولاتور رقابت هند به دلیل عملکردهای ضدرقابتی گوگل و سواستفاده شرکت از موقعیت برتر خود در فروشگاه اپلیکیشن موبایل جریمه‌ای ۹۸ میلیون پوندی برای آن تعیین کرده است.
گوگل در هند دو بار جریمه می‌شود

این دومین جریمه‌ای است که در عرض یک هفته هند علیه گوگل وضع کرده است. کمیسیون رقابت هند در تحقیقات آنتی تراست خود به این نتیجه رسید که گوگل از موقعیت برتر خود برای اجبار توسعه دهندگان به استفاده از سیستم های پرداخت در اپ استفاده می کند.

به گزارش ایتنا از مهر، رگولاتور آنتی تراست هند در دستورات ۱۹۹ صفحه ای خود از گوگل خواسته ۸ راهکار یا فرایند برای سازگاری با قوانین طی ۳ ماه ارائه کند. این سازمان همچنین از شرکت آمریکایی خواسته توسعه دهندگان اپ را محدود نکند و به آنها اجازه دهد از سرویس های پرداخت طرف ثالث برای خرید استفاده کنند.

گوگل باید در برخورد با توسعه دهندگان اپلیکیشن و جزئیات مربوط به هزینه های سرویس با توسعه دهندگان اپلیکیشن بسیار شفاف عمل کند.

این شرکت آمریکایی در بیانیه ای اعلام کرد به کاربران و توسعه دهندگان برنامه متعهد است و تصمیم خود برای گام های بعدی را ارزیابی می‌کند.

سخنگوی گوگل در این باره گفت: توسعه دهندگان نرم‌افزار هندی از فناوری، امنیت، حفاظت از مصرف کننده و انعطاف پذیری که اندروید و گوگل پلی فراهم می کنند، بهره برده اند. مدل کسب و کار ما با پایین نگه داشتن هزینه های تبدیل دیجیتال، گسترش دسترسی به صدها میلیون کاربر هندی را فراهم کرده است.

این جریمه در حالی وضع شده که چند روز قبل دولت هند به دلیل عملکردهای ضدرقابتی گوگل با استفاده از اندروید برای حفظ موقعیت در بازار این شرکت را ۱۳۹ میلیون پوند جریمه کرد. رگولاتور همچنین از شرکت خواسته در زمینه حذف اپ های پیش فرض گوگل روی موبایل ها محدودیت ایجاد نکند.
کد مطلب: 70211
برچسب ها: گوگل
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای