۰
plusresetminus
سه شنبه ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

عکس روز ناسا: مسیرهای ستاره و رعد و برق بر فراز کوه پیرنه

ایتنا - نوردهی چند دقیقه‌ای، باعث شد ستاره‌ها به‌شکل مسیرهایی دیده شوند. اثر دنباله‌دار، ناشی از چرخش زمین است و انحنای دنباله‌ها نشان‌دهنده فاصله آنها از قطب شمال زمین در بالا است.
عکس روز ناسا: مسیرهای ستاره و رعد و برق بر فراز کوه پیرنه
 در هر لایه از تصویر برگزیدهٔ امروز ناسا، زیبایی نهفته است. در لایه پایینی دهکده‌ای زیبا واقع در بارسلون اسپانیا قرار دارد. نوردهی شش دقیقه‌ای، چراغ‌های خودرو را به رگه‌هایی تبدیل کرده است. لایه بعدی کوهی است کوه‌های از پیرنه معروف در اروپا. لایه بعدی طوفان رعد و برق عظیمی است که از یک ابر سندان به شکل کلاسیک سرچشمه می‌گیرد.
 
به گزارش ایتنا، نوردهی طولانی مدت، امکان عکس گرفتن از بسیاری از رعد و برق‌های پیچیده را فراهم می‌کند. در نهایت، در بالا و دورترین لایه، ستاره‌ها را می‌بینیم. در اینجا، نوردهی چند دقیقه‌ای، باعث شد ستاره‌ها به‌شکل مسیرهایی دیده شوند. اثر دنباله‌دار، ناشی از چرخش زمین است و انحنای دنباله‌ها نشان‌دهنده فاصله آنها از قطب شمال زمین در بالا است.
 
پس از غروب خورشید در اوایل ماه ژوئن، طوفان رعد و برق به زودی خاموش شد. با این حال، ستارگان تا زمانی که زمین بچرخد به گردش به دور قطب ادامه خواهند داد؛ مطمئناً این گردش تا میلیاردها سال ادامه خواهد یافت.
 
کد مطلب: 70113
برچسب ها: فضا ناسا
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای