۴
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

ادعای وزارت ارتباطات: همه محدودیت‌های اینترنت بین‌الملل برداشته شده

ایتنا - وزارت ارتباطات: محدودیت‌هایی که بنا به ملاحظات و دستور مراجع ذی‌صلاح،در روزهای گذشته و در بعضی ساعات روز در سطح بین‌المللی ایجاد می‌شد، هم اکنون برداشته شده است.
ادعای وزارت ارتباطات: همه محدودیت‌های اینترنت بین‌الملل برداشته شده

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به گزارش روزنامه خراسان با عنوان «سرگردانی کسب و کارهای اینترنتی» روز ۱۷ مهرماه در توضیحاتی اعلام کرد:
«همان طور که عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شنبه گذشته ۱۶ مهرماه در حاشیه مراسم افتتاح مرکز کنترل و عملیات ماهواره های سنجش از دور به آن تاکید کرد، ایجاد محدودیت برای دو پلتفرم خارجی براساس تصمیم وزارت ارتباطات نبوده و ادامه آن نیز منوط به تصمیم مراجع امنیتی و کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است.

وی همچنین در روز چهارشنبه ششم مهرماه در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره محدودیت‌های اعمال شده برای این دو پلتفرم آمریکایی گفت: مرجع تصمیم گیری در  این زمینه وزارت ارتباطات نیست و برخی محدودیت‌ها بنا به شرایط کشور و به تشخیص مراجع ذی صلاح در کشور ایجاد شده است و برداشته شدن این محدودیت‌ها برعهده مرجعی است که محدود شدن آن را ابلاغ کرده است.

حال با توجه به این که وزیر ارتباطات در نوبت‌های مختلف درباره وضعیت محدودیت‌های دو پلتفرم اظهارنظر واحد و صریحی داشته است، اطلاق عبارت «اظهارات متناقض و مبهم» به ایشان گزارش مذکور، کمی عجیب و غیرمنصفانه به نظر می‌رسد.

علی‌ای‌حال؛ خوشبختانه هم اکنون همه خدمات داخلی بر بستر شبکه ملی اطلاعات در حال انجام است و هیچ خدمت و سرویس داخلی مختل نشده است. ضمن اینکه محدودیت‌هایی که بنا به ملاحظات و دستور مراجع ذی‌صلاح، در روزهای گذشته و در بعضی ساعات روز در سطح بین‌المللی ایجاد می‌شد، هم اکنون برداشته شده است و تنها محدودیت موجود برای دو پلتفرم مذکور است که تصمیم‌گیری درباره آنها به دلیل نقض قوانین حاکمیتی و نقشی که در ایجاد آشوب داشتند باید در مراجعی که ذی‌صلاح هستند، صورت گیرد.

منبع:‌ایرنا
کد مطلب: 70062
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
«محدودیت‌هایی که بنا به ملاحظات و دستور مراجع ذی‌صلاح، در روزهای گذشته و در بعضی ساعات روز در سطح بین‌المللی ایجاد می‌شد، هم اکنون برداشته شده است »
بزرگوار کلام شما و قابل احترام ، اما هنوز آپدیت بسیاری از نرم افزارهای ضروری مانند آنتی ویروس ها ، فایروال ها ، آپدیت گوشی ها و.... امکان پذیر نیست ، صفحات باز می شود و قابل مشاهده است ، اما آپلود و دانلود که برای آپدیت نرم افزارها ضروری ست ، انجام نمی شود.
feedback
Iran, Islamic Republic of
برادر عزیز و بزرگوار ، اینترنتی که می گویید ، مانند بازی فوتبال با توپ پینگ پنگ شده ، گمان نمی کنید فوتبال با این توپ کوچولو هم برای بازیکن و هم تماشاچی یک طنز باشد. به هرحال آنچه خیر است بشود.انشااله.
feedback
Iran, Islamic Republic of
«محدودیت‌هایی که بنا به ملاحظات و دستور مراجع ذی‌صلاح، در روزهای گذشته و در بعضی ساعات روز در سطح بین‌المللی ایجاد می‌شد، هم اکنون برداشته شده است»
آپدیت ها ، که نیاز به دانلود دارد ، کماکان ممکن نیست ، وچرا اینگونه اطلاع رسانی میشود جای تعجب دارد.
feedback
Iran, Islamic Republic of
از قدیم گفتن مردی و راستی
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای