۱
plusresetminus
شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

آموزش: آشنایی با حالت کم‌مصرف در اپل واچ و روش فعال کردن آن

ایتنا - برای حفظ عمر باتری و اطمینان از دوام اپل واچ شما تا زمانی که برای شما امکان شارژ مجدد آن فراهم شود، حالت کم مصرف برخی از قابلیت‌ها را غیرفعال می کند.
آموزش: آشنایی با حالت کم‌مصرف در اپل واچ و روش فعال کردن آن
با انتشار iOS 16 و WatchOS 9، اپل مجموعه‌ای از قابلیت‌های جدید را به طور یکسان به آیفون و اپل واچ اضافه کرد. آیفون دارای ویژگی‌هایی مانند امکان ویرایش یا حذف iMessages شده است، اپل واچ ابزارهای تناسب اندام بهتری دریافت کرده است، و البته یک قابلیت دوست‌داشتنی و بسیار مفید: حالت جدید کم مصرف (Low Power Mode).
 
در این مطلب ایتنا و به نقل از  زددی‌نت، به اتفاقاتی که با روشن کردن حالت کم مصرف برای اپل واچ شما می‌افتد پرداخته شده، و مراحلی را که برای روشن کردن آن باید طی کنید بیان شده است.
 
وقتی حالت کم مصرف را در اپل واچ خود فعال می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟
برای حفظ عمر باتری و اطمینان از دوام اپل واچ شما تا زمانی که برای شما امکان شارژ مجدد آن فراهم شود، حالت کم مصرف برخی از قابلیت‌ها را غیرفعال می کند.
 
قابلیت‌هایی که، به گفته اپل، با روشن کردن حالت کم مصرف خاموش می‌شوند عبارتند از:
- نمایشگر همیشه روشن (Always On display)
- اعلان‌های ضربان قلب برای ریتم نامنظم، ضربان قلب بالا و ضربان قلب پایین
- سنجش ضربان قلب در پس‌زمینه
- سنجش اکسیژن خون در پس‌زمینه
- یادآور شروع کردن تمرین
 
اما این همه ماجرا نیست. حالت کم‌مصرف همچنین وایفای و اتصالات تلفن همراه را خاموش می‌کند و تماس‌ها و اعلان‌ها را در زمانی که آیفون در نزدیکی شما نیست غیرفعال می‌کند. البته این به معنای عدم دسترسی شما به دیتا، اعلان‌ها یا تماس‌های تلفنی نیست.
 

نحوه فعال کردن حالت کم مصرف در اپل واچ
1. به Control Center بروید
برای مشاهده Control Center، انگشت خود را از پایین صفحه اپل واچ به بالا بکشید. کاشی درصد باتری را پیدا کنید و آن را لمس کنید.
 
2. روی کلید روشن ضربه بزنید
در پایین صفحه یک سوئیچ برای روشن کردن حالت کم مصرف وجود دارد -- روی سوئیچ ضربه بزنید تا به وضعیت روشن تغییر حالت پیدا کند. صفحه دیگری ظاهر می‌شود و توضیح می‌دهد که حالت کم مصرف چیست و گزینه‌های زیر را در اختیار شما قرار می‌دهد: روشن کردن (Turn On)، روشن کردن برای... (Turn On For...) و رد کردن (Dismiss).
 
3. «روشن کردن» یا «روشن کردن برای...» را انتخاب کنید.
اگر می‌خواهید فوراً آن را روشن کنید، گزینه Turn On را انتخاب کنید و یا اجازه دهید بعداٌ که تا 80 درصد شارژ شد، به طور خودکار خاموش شود. اگر می‌خواهید حالت کم مصرف را برای یک، دو یا سه روز روشن کنید، Turn On For… را انتخاب کنید.
 
به راحتی می‌توانید روشن بودن یا نبودن حالت کم مصرف بررسی کنید: باید یک دایره زرد در بالای صفحه ساعت شما وجود داشته باشد، درصد باتری در مرکز کنترل (Control Center) زرد می‌شود و وقتی ساعت شما در حال شارژ شدن است دایره شارژینگ جای سبز، زرد خواهد بود.
 
کد مطلب: 70052
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای