۲
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴

ابراز بی‌اطلاعی وزیر ارتباطات از دائمی بودن فیلترینگ پلتفرم‌ها

ایتنا - زارع پور: هزینه خساراتی که برای کسب و کارهای مجازی به وجود آمد، بر عهده کسانی است که این اغتشاشات و آشوب‌ها را به وجود آوردند.
ابراز بی‌اطلاعی وزیر ارتباطات از دائمی بودن فیلترینگ پلتفرم‌ها
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برخی پلتفرم‌های آمریکایی در ناآرامی‌های اخیر نقش سازماندهی اغتشاشات را بر عهده داشتند، گفت: محدودیت های ایجاد شده بر اساس تشخیص مراجع ذیصلاح بوده و برداشتن آن هم به صلاحدید همان مراجع خواهد بود.

به گزارش ایتنا از ایرنا، عیسی زارع‌پور در حاشیه نشست دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به محدودیت‌های به وجود در فضای مجازی اظهار داشت: برخی از پلتفرم‌های عمدتاً آمریکایی، در این اغتشاشات نقش سازماندهی داشتند و موجب وارد آمدن خسارت زیادی به مردم شدند.

وزیر ارتباطات ‌فناوری اطلاعات اضافه کرد: ما تلاش خود را خواهیم کرد که کسب و کارها آسیب نبینند از این رو ظرفیت‌های لازم را در پلتفرم‌ها و سکوهای داخلی فراهم می کنیم تا مردم برای برقراری ارتباطات خود به مشکل برخورد نکنند.
وی گفت: همچنان که کسب و کارهای فیزیکی در این مدت آسیب دیدند، خساراتی برای کسب و کارهای مجازی وجود داشت. هزینه این خسارت‌ها بر عهده کسانی است که این اغتشاشات و آشوب‌ها را به وجود آوردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: تشخیص اینکه این فیلترینگ دائمی است یا موقت، به عهده مراجع ذیصلاح است.

هدف آمریکا از راه‌اندازی اینترنت ماهواره‌ای برای ایران، ضربه زدن به ماست
زارع پور در پاسخ به سوالی در مورد زمزمه‌هایی برای امکان دسترسی کاربران به اینترنت ماهواره‌ای از سوی آمریکا اظهار داشت: اهداف آنها در فراهم کردن ماهواره‌ای برای ایران، روشن است؛ آمریکایی‌ها در ۴۰ سال گذشته هیچگاه به دنبال منافع جمهوری اسلامی ایران و مردم نبوده‌اند. آنها از هیچ اقدامی برای ضربه‌زدن به مردم فروگذار نکرده‌اند و این اقدام هم در همین راستا است.

وی اظهار داشت: اگر هر اپراتور اینترنت ماهواره‌ای بر اساس قواعد بین‌المللی ماهواره‌ای بخواهد قوانین سرزمینی یک کشور را به رسمیت بشناسد، ما دستش را به گرمی می‌فشاریم. زیرا هموطنانی که در مناطق کوهستانی ساکن هستند، به اینترنت دسترسی ندارند.
 
کد مطلب: 69892
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United Kingdom
ایشون بهتر است و رئیس قوه قضائیه باشد .
feedback
Iran, Islamic Republic of
انگاری فقط این بزرگوار نیست که بیخبر است ، بیخبری یگانه علتش دور زیستن از عامه مردم است ، عزیزان کمی و فقط کمی از اوقات روزانه خود را برای مردم وقت گذاشته و درد دلشان را گوش کنید ، شک نکنید که بسیاری از مشکلات حل خواهد شد ، البته اگر مقام پرستی و دنیاپرستی و مال اندوزی و طمع فریب مان ندهد.
لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر