۰
plusresetminus
شنبه ۵ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

جک دورسی: توییتر نباید متعلق به دولت یا شرکتی باشد

ایتنا -​​​​​​​ جک دورسی، بنیانگذار و مدیرعامل سابق توییتر در توییتی گفت از این که این پلتفرم شبکه اجتماعی به یک شرکت تبدیل شد، افسوس می‌خورد.
جک دورسی: توییتر نباید متعلق به دولت یا شرکتی باشد


دورسی در پاسخ به این که آیا توییتر راهی که وی متصور بود را تغییر داده است، در توییتی نوشت: بزرگترین مسئله و بزرگترین افسوس من این است که توییتر به یک شرکت تبدیل شد.

اگر قرارداد خرید توییتر توسط ایلان ماسک تکمیل شود، دورسی ۹۷۸ میلیون دلار دریافت خواهد کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا،  دورسی در پاسخ به این که دوست داشت توییتر تحت چه ساختاری فعالیت کند، پاسخ داد: باید یک پروتکل باشد و توییتر نباید متعلق به دولت یا شرکت دیگری باشد. اگر توییتر یک پروتکل بود، مانند یک ایمیل فعالیت می‌کرد که توسط یک نهاد متمرکز، کنترل نمی‌شد و مردم از ارایه کنندگان خدمات ایمیل مختلف برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کردند.

جک دورسی در زمان مدیریت توییتر، حضور پرهیاهویی داشت. وی دو سال پس از راه اندازی توییتر در سال ۲۰۰۸ سمت مدیرعاملی را به شخص دیگری واگذار کرد، اما در سال ۲۰۱۵ دوباره این سمت را بر عهده گرفت تا این که سال میلادی گذشته این سمت را به پاراگ آگراوال، مدیر فناوری وقت توییتر داد. وی پس از اعلام توافق ایلان ماسک برای خرید توییتر، گفته بود: توییتر شرکتی است که همیشه مسئله مهمی برای من و بزرگترین افسوسم بوده است. توییتر در مالکیت وال استریت و مدل تبلیغات است. پس گرفتن توییتر از وال استریت، نخستین گام درست است.

بر اساس گزارش رویترز، توییتر درگیر مشکلات متعددی شده است. این شرکت از ایلان ماسک به دلیل انصراف از پیشنهاد خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر، شکایت کرده است. به تازگی، پیتر زاتکو، مدیر امنیتی سابق توییتر، این شرکت را متهم کرده است رگولاتورهای فدرال را در خصوص تدابیر امنیتی بکار گرفته در برابر هکرها و حسابهای کاربری ساختگی، گمراه کرده است.
کد مطلب: 69562
برچسب ها: توییتر جک دورسی
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای