۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۰

جیمیل با ظاهر و ویژگی‌های جدید آماده انتشار شد

ایتنا - جیمیل با ظاهر جدید دارای ستونی در سمت چپ با میانبرهایی به Mail، Chat، Spaces و Meet است. گوگل گفته است که این نمای یکپارچه‌سازی‌شده ابتدا برای کاربرانی منتشر خواهد شد که Chat را روشن کرده‌اند.
جیمیل با ظاهر و ویژگی‌های جدید آماده انتشار شد
رابط کاربری جدید گوگل این اپ پستی را به یک هاب برای سوئیچ کردن بین ابزارهای Chat، Spaces و تماسهای ویدئویی Google Meet تبدیل کرده است. و آپدیت‌ها جیمیل برای تبلت‌ها به زودی منتشر می‌شوند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، گوگل در ادامه روند بازطراحی جیمیل که از ژانویه آغاز شد و در فوریه با ارائه یک به‌روزرسانی ادامه پیدا کرده بود، اکنون «نمای یکپارچه‌سازی‌شده» جدیدی را برای آن ارائه کرده است. اینها شامل گزینه‌های opt-in (پذیرش رضایتمندانه) برای کاربران ورک‌اسپس بودند و اکنون به استانداردی برای همه کاربران جیمیل تبدیل شده‌اند.
 
جیمیل با ظاهر جدید دارای ستونی در سمت چپ با میانبرهایی به Mail، Chat، Spaces و Meet است. گوگل گفته است که این نمای یکپارچه‌سازی‌شده ابتدا برای کاربرانی منتشر خواهد شد که Chat را روشن کرده‌اند.
 
برای این کار، کاربران باید به بخش تنظیمات (پشت آیکون چرخ‌دهنده) بروند و «تنظیمات کامل» را ببینند و سپس Chat را فعال کنند. پس از آن جیمیل به نمای جدید سوئیچ خواهد کرد.
 
وقتی نمای جدید فعالسازی شد، کاربران جیمیل می‌توانند از «تنظیمات سریع» برای سفارشی‌سازی اینکه مایل به دیدن چه ترکیبی از Mail، Chat، Spaces و Meet در سمت چپ هستند استفاده کنند.
 

گوگل نمایش این گزینه برای نمای یکپارچه را «در چند هفته آینده» آغاز خواهد کرد. این بازطراحی با سیستم طراحی Material 3 گوگل مطابقت دارد. سوای این ستون چپ، این نمای جدید تغییر ظاهری چشمگیری در جیمیل ایجاد نمی‌کند.
 
نینا کاماث، مدیر تولید گوگل، گفت: «اکنون شما می‌توانید جیمیل را برای اینکه چگونه مایلید در ارتباط بمانید تنظیم کنید که یک اپلیکیشن ایمیل مستقل باشد و یا یک هاب برای حرکت آسان بین Chat، Spaces و تماس‌های ویدئویی در Google Meet».
 
کاماث گفت که گوگل در اواخر سال جاری میلادی بهبودهایی را برای جیمیل در تبلت‌ها ارائه خواهد کرد. گوگل نگفته است که این ارتقاها برای تبلت چه خواهند بود، ولی این هفته آپدیت‌های سازگار با تبلت اندرویدی را برای Google Drive، Docs، Sheets، Slides و Keep عرضه کرد.
 
گوگل همچنین در بلاگ آپدیتهای ورک‌اسپیس توضیح داده است که بهبودهایی را برای گزینه‌های جستجو و پیشنهاد در جیمیل عرضه کرده است که، در زمان جستجوی یک نام در جیمیل، پیشنهادهای تماس زمینه‌ای را تغییر می‌دهند تا با اسم کوچک یا نشانی ایمیل، و نه نام خانوادگیف تطابق داشته باشند.
 
کد مطلب: 69293
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای