۰
plusresetminus
چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

جریمه ۳۴ میلیون دلاری گوگل در روسیه

ایتنا - ​​​​​​​ناظر رقابت روسیه به دلیل سواستفاده گوگل از موقعیت برتر خود در بازار پلتفرم های میزبان ویدئو، جریمه ای ۲ میلیارد روبلی (۳۴.۲ میلیون دلار) برای آن تعیین کرد.
جریمه ۳۴ میلیون دلاری گوگل در روسیه


این اقدام جدیدترین رویداد در زنجیره جریمه های چند میلیون دلاری است که دولت مسکو برای شرکت های فناوری خارجی وضع می کند.

به گزارش ایتنا از مهر، سرویس فدرال آنتی مونوپولی روسیه(FAS) اعلام کرد این شرکت از موقعیت یوتیوب در بازار سرویس های میزبان ویدئو سواستفاده کرده اما به جزئیات بیشتری در این زمینه اشاره نکرد.

گوگل در بیانیه ای در این خصوص نوشت: ما مشغول بررسی تصمیم رسمی هستیم تا گام های بعدی خود را مشخص کنیم.

پس از اجرایی شدن حکم جریمه، گوگل ۲ ماه فرصت دارد تا آن را پرداخت کند.

یوتیوب که رسانه های دولتی روسیه را در سراسر جهان مسدود کرده، از سوی رگولاتور ارتباطات و سیاستمداران این کشور به شدت تحت فشار است. این پلتفرم انتشار ویدئو از اوائل ماه مارس فروش تبلیغات آنلاین در روسیه را متوقف اما برخی سرویس های رایگان خود در این کشور را حفظ کرد.

از سوی دیگر زیر مجموعه گوگل در روسیه پس از آنکه مقامات به طور رسمی حساب بانکی آن را مسدود کردند، اعلام ورشکستگی کرده است.

روسیه طی ماه های اخیر بارها زیر مجموعه گوگل در روسیه را جریمه کرده است. هفته گذشته دادگاهی در این کشور به شرکت آمریکایی دستور داد ۲۱.۱ میلیارد روبل (۳۵۸.۷ میلیون دلار) جریمه بپردازد زیرا به طور مرتب دستور حذف محتوای غیرقانونی مانند اخبار جعلی درباره حمله روسیه به اوکراین را رد کرده است.
کد مطلب: 69257
برچسب ها: گوگل روسیه جریمه
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای