۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

قوانین سختگیرانه اتحادیه اروپا برای مقابله با دیپ فیک

ایتنا - ​​​​​​​طبق آپدیت آیین نامه اجرایی اتحادیه اروپا،گوگل، فیس بوک، توئیتر و دیگر شرکت های فناوری باید اقداماتی برای مقابله با دیپ فیک و حساب های کاربری جعلی در پلتفرم شان انجام دهند.
قوانین سختگیرانه اتحادیه اروپا برای مقابله با دیپ فیک

پیش بینی می‌شود کمیسیون اتحادیه اروپا آیین نامه به روزرسانی شده درباره اخبار جعلی را به عنوان بخشی از اقدامات خود برای مقابله با این پدیده، روز پنج شنبه اعلام کند.

به گزارش ایتنا از مهر، این اقدام در سال ۲۰۱۸ میلادی به عنوان یک رویه داوطلبانه اعلام شد و اکنون به یک قانون تبدیل می شود و مسئولیت اجرای آن بر عهده رگولاتورها و امضا کنندگان قانون است.

قانون به روزرسانی شده مواردی مانند دیپ فیک و حساب های جعلی را کنترل می کند.

در سند مربوط به این دستورالعمل آمده است: امضا کنندگان باید با توجه به جدیدترین شواهد در مورد رفتارها و تاکتیک ها، تکنیک ها و رویه های (TTP) عوامل مخرب در خصوص هر فعالیتی برای دستکاری واقعیت در سرویس های شان سیاست های شفافی در پیش بگیرند و اجرا کنند.

محتواهای دیپ فیک در حقیقت نوعی جعل محتوای فراواقعی است که با روش های کامپیوتری ایجاد می شود و به خصوص هنگام استفاده در بستر سیاسی، نگرانی های زیادی را به وجود می آورد.

این دستورالعمل همچنین به قوانین سختگیرانه جدید اتحادیه اروپا به نام «قانون سرویس های دیجیتال» مرتبط است که در اوایل سال جاری مورد توافق ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا قرار گرفت و بخشی از آن به مقابله با اخبار جعلی پرداخته است.

براساس قانون سرویس های دیجیتال، شرکت هایی که نتوانند مسئولیت های خود براساس این قوانین را انجام دهند با جریمه هایی تا ۶ درصد درآمد سالانه شان در سراسر جهان روبرو می شوند. شرکت ها پس از امضای دستورالعمل ۶ ماه فرصت دارند تا اقدامات لازم را اجرا کنند.

امضاکنندگان قانون باید اقداماتی برای مقابله با تبلیغاتی در پیش گیرند که حاوی اخبار جعلی هستند و شفافیت بیشتری درباره تبلیغات سیاسی فراهم کنند.

تیری برتون کمیسیونر اروپا در امور داخلی در این باره می گوید: قانون سرویس های دیجیتال زیرساخت حقوقی برای دستورالعمل مقابله با اخبار جعلی فراهم می کند که شامل تحریم هایی بازدارنده است.
کد مطلب: 68824
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای