۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران:

تفکر پلتفرمی، پیشران توسعه اقتصاد دیجیتالی در شهرهای هوشمند

با نگاه استفاده از تحول دیجیتال به جای سازمان ها و سیستم های اطلاعاتی متمرکز تحت کنترل دولت ها یا مدیریت یکپارچه شهری، امروز باید پلتفرم های توزیع شده اطلاعاتی و اپراتورهایی از بخش خصوصی در مدیریت شهر هوشمند ظهور و بروز بیشتر داشته باشند.
تفکر پلتفرمی، پیشران توسعه اقتصاد دیجیتالی در شهرهای هوشمند
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در خصوص نقش پلتفرم‌های اطلاعاتی در توسعه اقتصاد دیجیتالی گفت: با نگاه استفاده از تحول دیجیتال به جای سازمان ها و سیستم های اطلاعاتی متمرکز تحت کنترل دولت ها یا مدیریت یکپارچه شهری، امروز باید پلتفرم های توزیع شده اطلاعاتی و اپراتورهایی از بخش خصوصی در مدیریت شهر هوشمند ظهور و بروز بیشتر داشته باشند.
 
اسلامی در راستای برگزاری سومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران عنوان کرد: با توجه به روند تغییر پاردایم های مدیریتی و شکل گیری نگاه کسب و کار پلتفرمی در اقتصاد دیجیتال عملا در شهرهای هوشمند نیازی نیست تا برای ثروت آفرینی و خلق ارزش، روی عنصر مالکیت تاکید ویژه داشته باشید، بلکه با ایجاد یک بستر پلتفرمی و استفاده از فناوری های مالی(فینتک)، امکان ایجاد هم افزایی ویژه در راستای توسعه اقتصاد هوشمند شهری وجود دارد. شهر هوشمند از این منظر شهری است که به پشتوانه زیر ساخت های گسترده فناوری اطلاعات می تواند خدمات مدیریتی و بهبود کیفیت زندگی شهروندان را تضمین کند.
وی افزود: در این نوع شهرهای هوشمند ارایه خدمات شهری بر بستر پلتفرم ها دو طرفه و با نگاه استفاده حداکثری از فینتک، امکان افزایش و تسهیل دسترسی ها به خدمات  و اطلاعات، تجمیع داده ها و ایجاد کلان داده های شهری، تحلیل داده ها در راستای تحول در سبک زندگی مردم را فراهم می آورد.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران تصریح کرد: با نگاه استفاده از تحول دیجیتال به جای سازمان ها و سیستم های اطلاعاتی متمرکز تحت کنترل دولت ها یا مدیریت یکپارچه شهری، امروز باید پلتفرم های توزیع شده اطلاعاتی و اپراتورهایی از بخش خصوصی در مدیریت شهر هوشمند ظهور و بروز بیشتر داشته باشند. در این‌مفهوم شهروندان خود تصمیم گیری های اصلی را انجام‌ می دهند و با دادن دسترسی به اپراتورها اجازه انجام عملیات را می دهند و نکته خوب آنکه مسئولیتی بر عهده حاکمیت در این زمینه نخواهد بود.

اسلامی خاطر نشان کرد: استفاده از توکن های دیجیتالی بر اسای دارایی های شهروندان یا مدیریت شهری و عرضه و استفاده از آن در همه مبادلات خدمات شهری و خانگی‌در شهر هوشمند را نیز به عنوان راهکاری اثربخش در توسعه اقتصاد دیجیتالی شهری از منظر فینتک
مطرح نمود.
قابل ذکر است که سومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران Smart City Expo 2022 با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و حمایت وزارت کشور ( مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار)، از تاریخ 12 الی 14 تیر ماه  سال 1401 در مصلی تهران برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه دائمی نمایشگاه به آدرس سایت www.smartcityxpo.com  مراجعه و یا با شماره های44و22893242-021 یا 09916364416 تماس حاصل فرمائید.
 
کد مطلب: 68821
برچسب ها: شهر هوشمند
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای