۱
plusresetminus
يکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۳

تصویر فردی در ماه

ایتنا - در واقع در این تصویر از ماه یک صورت یک فرد را می‌بینیم. با نگاهی دقیق، یک شخص واقعی همراه با یک تلسکوپ در برابر ماه مشاهده می‌کنیم.
تصویر فردی در ماه
آیا تا به حال کسی را در ماه دیده‌اید؟ این سؤال رایج در مورد توانایی انسان برای دیدن پاریدولیا است (برای توضیح، باید گفت پاریدولیا یک پدیده روان‌شناختی است که در آن، فرد علایم یا صداهایی را که ادراک می‌کند به صورت معنادار می‌شناسد. از مثال‌های معمولی می‌توان بهدیدن چهره در ابرها، دیدن چهره در ماه و غیره اشاره کرد).
 
بافت سطحی ماه کامل، نه تنها در فرهنگ مدرن غربی، بلکه در فرهنگ عامه جهان نیز در طول تاریخ، محل شناسایی‌های اجرام نمادین متعدد بوده است. نمونه‌هایی که معمولاً به جهت‌گیری ماه بستگی دارند، عبارتند از: زن در ماه و خرگوش در ماه. یک طرح کلی صورت که معمولاً به عنوان انسان در ماه شناخته می‌شود با تصور دو ناحیه دایره‌ای تیره (ماریای قمری یا lunar maria) است که در اینجا درست بالاتر از مرکز ماه، با چشم‌ها شروع می‌شود.
 
با کمال تعجب، در واقع در این تصویر از ماه یک صورت یک فرد را می‌بینیم. با نگاهی دقیق، یک شخص واقعی همراه با یک تلسکوپ در برابر ماه مشاهده می‌کنیم. این تصویر برگزیده در سال ۲۰۱۶ و شهر مادرید در کشور اسپانیا گرفته شده است. آیا شما هم شیء مورد علاقه‌ای دارید که دوست دارید آن را در ماه ببینید؟
 
کد مطلب: 68807
برچسب ها: کره ماه فضا ناسا
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای