۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

ترول‌ها به توییتر بازگشتند!

ایتنا - به گفته یک شبکه بین‌المللی از داوطلبان، پس از آنکه مالک تسلا و اسپیس ایکس توئیتر را خرید، صدها پروفایل متعلق به بدترین ترول ها در این شبکه اجتماعی ظاهر شده‌اند.
ترول‌ها به توییتر بازگشتند!


یک از گروه از داوطلبان، ۱۲۰ ترول را که طی ۳ سال گذشته به طور مداوم در توئیتر مسدود و دوباره ظاهر می شدند را رصد کردند.

به گزارش ایتنا از مهر، این گروه روی نفرت پراکنی و به طور خاص روی ترویج خشونت و تبعیض نژادی تمرکز کرده اند و حساب های کاربری مورد نظر را به توئیتر گزارش می دهند تا حذف شوند.

اما طبق گزارش یکی از این کاربران، از زمانی که ایلان ماسک معامله خرید توئیتر به مبلغ ۳۴.۵ میلیارد پوند را اعلام کرده است، فعالیت های این جمعیت که از پلتفرم بیرون رانده شده اند، بیشتر شده است.

شبکه داوطلبان یک روز قبل از اعلام این خبر به توئیتر گزارش داد ۲۸ حساب کاربری متعلق به ترول ها دوباره به پلتفرم بازگشته اند.

در ۲۵ آوریل( روز اعلام خبر خرید توئیتر) تعداد حساب های متعلق به ترول هایی که به پلتفرم بازگشتند به ۴۴ مورد رسید. روز پس از آن نیز ۸۶ حساب کاربری ترول شناسایی شد. یک روز بعد از معامله نیز بازگشت ۱۰۰ ترول به توئیتر شناسایی شد. اما پس از آن تعداد ترول هایی که به این شبکه اجتماعی بازگشتند به ۵۲ مورد کاهش یافت.

طبق گزارش اخیر، اکنون ۱۸۱ ترول به توئیتر بازگشته و فعال هستند. به گفته شبکه داوطلبان، آمار ترول های بازگشتی به توئیتر بسیار بالاتر از ماه های قبل است.

مدیر ارشد اجرایی تسلا در بیانیه ای در ۲۵ آوریل آزادی بیان را به سنگ بنای یک دموکراسی عملیاتی عنوان کرد. او بعدا در توئیتر شفاف سازی کرد و نوشت: منظورم از آزادی بیان مواردی است که با قانون مطابقت داشته باشد.
کد مطلب: 68465
برچسب ها: توییتر ترول
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام