کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رونمایی کوالکوم از پلتفرم شبکه وای‌فای 7

سايت خبری ايتنا , 19 ارديبهشت 1401 ساعت 5:39

ایتنا- کوالکام به تازگی با هدف آزادسازی کامل پتانسیل پیشرفت‌های ارتباطات از راه دور و ممکن ساختن کاربری‌های انقلابی جدید از شبکه وای‌فای 7 رونمایی کرد.


کوالکام به تازگی با هدف آزادسازی کامل پتانسیل پیشرفت‌های ارتباطات از راه دور و ممکن ساختن کاربری‌های انقلابی جدید از شبکه وای‌فای 7 رونمایی کرد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از techradar، وای‌فای 7 همانطور که از نامش پیداست، جدیدترین نسل فناوری‌های اینترنت بی سیم است. البته استاندارد سازی این فناوری هنز در مراحل اولیه خود به سر می‌برد و اتحاد جهانی پهنای باند (WBA) انتظار دارد که دستگاه‌های مجهز به وای‌فای 7 از سال 2025 به بعد به بازار عرضه شوند. البته امکان فشرده‌تر شدن این بازه زمانی وجود دارد.
 
با این حال کوالکام با نمونه‌برداری از مجموعه وای‌فای 7 خود به شرکای خود اجازه می‌دهد تا دستگاه‌هایی ایجاد کنند که برای شبکه‌های نسل بعدی و کاربران فعلی Wi-Fi 6/6E سرعت بیشتر و در عین حال تاخیر کمتری داشته باشد. این پلتفرم کوالکام برای بهبود توان از کانال‌های متعدد، سه باند طیفی به شکل 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز پشتیبانی می‌کند.
 

 
 
این کمپانی مدعی شده است  که حداکثر عملکرد وای‌فای 7 در حدود 33 گیگابیت در ثانیه خواهد بود و به این ترتیب سرعت اینترنت 10 گیگابیت در ثانیه برای کاربران نهایی مورد انتظار است. در مقام مقایسه جالب است بدانید که فناوری وای‌فای 6E تنها قدرت ارائه اینترنت 2 گیگابیت بر ثانیه را دارد.
 
همچنین این فناوری از چندین کانال استفاده می‌کند و همین امر نوید کاهش تداخل در محیط‌های پیچیده شبکه را می‌دهد. این امر برای مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها به معنای بهره‌گیری از قدرت کامل 5G  و اتصال فیبر پیشرفته به منظور فعال کردن برنامه‌های فشرده داده و حساس به تأخیر مانند حضور از راه دور، واقعیت توسعه‌یافته، متاورس، و برنامه‌های بازی همه جانبه است.
 
نیک کوچاروفسکی به عنوان معاون ارشد و مدیر کل زیرساخت و شبکه بی سیم کوالکام در این رابطه اظهار داشته است که:« کوالکام عصر وای‌فای 10 گیگابیت بر ثانیه را با اولین محصولات تحویل شده سری Wi-Fi 7 Networking Pro فعال کرده است.»


کد مطلب: 68445

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/68445/رونمایی-کوالکوم-پلتفرم-شبکه-وای-فای-7

ايتنا
  https://www.itna.ir