۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

آمار رومینگ ملی در سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰

ایتنا - در سه ماهه‌ چهارم سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۲۰ میلیون مکالمه از طریق رومینگ ملی صورت گرفته، بدین‌ترتیب که درصورت نبود آنتن یک اپراتور در منطقه‌ای، از آنتن اپراتور دیگر استفاده شده است.
آمار رومینگ ملی در سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰

در سه ماهه‌ چهارم سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۲۰ میلیون مکالمه از طریق رومینگ ملی صورت گرفته، بدین‌ترتیب که درصورت نبود آنتن یک اپراتور در منطقه‌ای، از آنتن اپراتور دیگر استفاده شده است.

به گزاش ایتنا از ایسنا، رومینگ ملی نخستین بار در خردادماه ۱۳۹۳ بین اپراتور رایتل، همراه اول و ایرانسل برقرار شد. اجرای طرح رومینگ ملی با این هدف انجام شد که چنانچه در منطقه‌ای، سیم‌کارت مشترکان آنتن نداشت، آن‌ها بتوانند از آنتن اپراتورهای دیگر که در آن منطقه پوشش دارند، استفاده کنند. این طرح از سال ۱۳۹۷، بین هر سه اپراتور تلفن همراه و دو اپراتور روستایی به صورت فراگیر به اجرا درآمد.

آخرین آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره مکالمات از طریق رومینگ ملی، حاکی از آن است که در سه ماهه‌ چهارم سال ۱۴۰۰، در مجموع ۲۰ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۸۹ مکالمه از طریق رومینگ ملی بین اپراتورهای مختلف تلفن همراه صورت گرفته که البته در مقایسه با آمار ۲۲ میلیونی سه ماهه‌ دوم و ۲۰ میلیون و ۸۹۱ هزار سه ماهه سوم، کاهش یافته است.

تعداد مکالمات از طریق رومینگ ملی به تفکیک اپراتور در جدول زیر آمده است.
کد مطلب: 68333
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
آمار این را بدهید که شرکت ارتباطات زیرساخت اینترنت بین الملل را چقدر از خارجیها می خرد و چقدر برایش هزینه دارد ؟