۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۳
یک فرصت شغلی جدید؛

اقتصاد فضا آماده اوج‌گیری است: اول به مدار زمین، و سپس به ماه

ایتنا - اقتصاد فضا هم‌اکنون صنعتی 400 میلیارد دلاری است «و در راه 1 تریلیون دلاری شدن است، و چه بسا سرعت رشد آن از آنچه تصور می‌کنیم هم بیشتر باشد».
اقتصاد فضا آماده اوج‌گیری است: اول به مدار زمین، و سپس به ماه
2022 در آستانه تبدیل شدن به سالی مهم برای اقتصاد فضاست. بنا بر اعلام «بنیاد فضا»، 15 راکت پرتابگر جدید قرار است امسال به فضا پرتاب شوند، که بیش از هر سال دیگری در تاریخ فضاست.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از زددی‌نت، پارسال، پرتاب از پایگاه‌های فضایی آمریکا بیش از هر سال دیگری از سال 1967 بود، و این عدد رو به افزایش است. در این میان، اشتغال در صنعت فضایی آمریکا به بالاترین میزان در 10 سال اخیر رسیده است.
 
زمینه رونق گرفتن اقتصاد فضا وجود دارد که، به قول مدیران ارشد ناسا، می‌تواند در ظرف 20 سال آینده ماموریت‌های دولتی و خصوصی را به ورای مدار نزدیک زمین (LEO) برده و خدمات و زیرساخت‌ها را به سطح ماه و فضای بین ماه و زمین برساند. مدیران ناسا در 37مین «سمپوزیوم فضا» گفتند که این اقتصادی با رشد سریع است که فرصت‌های امیدبخشی را برای جوانانی که می‌خواهند وارد این عرصه شوند پیشکش می‌کند.
 
جیمز رویتر، دستیار مدیر اداره ماموریت تکنولوژی فضایی (STMD) ناسا، در طی گفتگویی در هفته جاری در این سمپوزیوم در کولورادو اسپرینگز گفت که اقتصاد فضا هم‌اکنون صنعتی 400 میلیارد دلاری است «و در راه 1 تریلیون دلاری شدن است، و چه بسا سرعت رشد آن از آنچه تصور می‌کنیم هم بیشتر باشد».
 

رویتر گفت که «فقط سرمایه‌گذاران مخاطره‌ای نیستند که با کنجکاوی به تحقیق درباره اقتصاد فضا می‌پردازند بلکه تعداد بسیار بیشتری از افراد معمولی هم هستند که به دنبال فرصت‌ها می‌گردند. فرصت‌های بسیار بیشتری برای سرمایه‌گذاری ثابت در این عرصه وجود دارد».
 
کنت بوورساکس، دستیار معاون مدیر اداره ماموریت تکنولوژی فضایی ناسا درباره معنای اقتصاد فضا اینگونه توضیح می‌دهد که به زبان ساده این حوزه عبارت است از «تولید کالاها و خدمات برای فضا، با اهداف گوناگون. برای سرگرمی، برای تحقیقات علمی، رفتن به جاهایی بیش از آنچه تاکنون رفته‌ایم».
 
کد مطلب: 68181
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای