۰
plusresetminus
شنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

صداپیشه اسپیکر هوشمند الکسای آمازون کیست؟!

ایتنا - آمازون ماه‌ها زمان صرف آزمون گرفتن از صداپیشه‌ها کرد تا اینکه بالاخره گزینه مناسب خود را یافت. استون حتی تا آنجا پیش رفته که مدعی شده است خود جف بزوس بر این انتخاب مهر تایید زد.
صداپیشه اسپیکر هوشمند الکسای آمازون کیست؟!
میلیون‌ها اسپیکر هوشمند آمازون در آشپزخانه‌ها، اتاق‌های خواب، و اتاق‌های نشیمن در سراسر دنیا جای گرفته‌اند. همه آنها الکسا دارند که عبارت است از یک دستیار دیجیتالی مبتنی بر ابر (کلاود) که قادر به تشخیص و رمزگشایی از صدای واقعی انسان و واکنش نشان دادن متناسب به آن است. بیشتر کاربران آمازون نام این دستیار دیجیتال را حفظ هستند، به ویژه اگر یک اسپیکر هوشمند ساخت این کمپانی را در اختیار داشته باشند. اما آنچه از آن اطلاع دقیقی ندارند منشاء این صدای اکنون آشنا است که پشت این تکنولوژی قرار گرفته است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، آمازون، مانند بسیاری از شرکت‌های بزرگ، درباره تکنولوژی اختصاصیش سیاستی سری را در پیش گرفته و درباره هویت صدای الکسا چیزی نگفته است. با وجود مخفی‌کاری آمازون، یک نامزد فوق‌العاده محتمل برای صدای الکسا توسط براد ستون فاش شده است. در تحقیق استون که در کتابش با عنوان «آمازون نامحدود: جف بزوس و اختراع یک امپراتوری جهانی» ذکر شده، وی به صداپیشه اهل شهر بولدر ایالت کلورادو اشاره کرده است: نینا رول.
 
صداپیشه الکسای آمازون

استون، پس از پرس‌وجو از چندین نفر از فعالان «جامعه صداگذاری حرفه‌ای» و مقایسه با کارهای صداگذاری قبلی رول، گفت که متقاعد شده است که رول همان الکسا است. استون گزارش کرده است که یافتن فردی مناسب برای صدای الکسا اهمیتی حیاتی داشت، و آمازون ماه‌ها زمان صرف آزمون گرفتن از صداپیشه‌ها کرد تا اینکه بالاخره گزینه مناسب خود را یافت. استون حتی تا آنجا پیش رفته که مدعی شده است خود جف بزوس بر این انتخاب مهر تایید زد.
 
لیست مشتریان نینا رول شامل شرکت‌های Turner Classic Movies، هوندا، Jenny Craig و Absolut Vodka می‌شود. در این ویدئو در یوتیوب یک دمو از رول می‌بینید و می‌شنوید – این صدا آشنا نیست؟ نه رول و نه آمازون علنا گفته‌های استون را تایید – یا تکذیب – نکرده‌اند. تا تاریخ 4 آوریل 2022، در وبسایت رول اشاره‌ای به آمازون نشده است، و این شرکت در لیست سوابق همکاری‌های وی دیده نمی‌شود.  
 
کد مطلب: 68126
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام