کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

توقیف بزرگ‌ترین بازار دارک‌وب در آلمان

17 فروردين 1401 ساعت 13:05

ایتنا - ​​​​​​​پلیس فدرال آلمان با همکاری پلیس آمریکا «هیدرا مارکت» بزرگترین و قدیمی ترین بازار وب تاریک را توقف کرده است.طبق گزارش ها این بازار حدود ۸۰ درصد از تراکنش های رمز ارز مرتبط با وب تاریک را به خود اختصاص می داد و از سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون حدود ۵.۲ میلیارد دلار رمزارز به این بازار وارد شده است. همچنین این بازار وب تاریک بیش از ۱۷ میلیون حساب کاربری و ۱۹ هزار فروشنده دارد.

به گزارش ایبتنا از مهر، در فرایند توقیف این بازار سرورها و کیف پول های رمزارز با ۲۵ میلیون بیت کوین ضبط شدند. وزارت دادگستری آمریکا به طور همزمان دیمیتری پاولوف، یک شهروند روسی را به توزیع مواد مخدر و پولشویی به دلیل فعالیت هایش در سرورهای هیدرا متهم کرد.

مشتریان بازار هیدرا عموماً از کشورهایی روسی زبان و خواستار خرید مواد مخدر، سرویس های هک و اطلاعات سرقت شده بوده اند. همچنین بازار مذکور در فعالیت های پولشویی و ترکیب رمزارز نیز شرکت می کرد و به همین دلیل ردیابی مورد استفاده از ارز دیجیتال سخت تر می شد.

پلیس آلمان در بیانیه ای اعلام کرد با همکاری پلیس آمریکا از آگوست سال گذشته میلادی مشغول تحقیق درباره هیدرا بوده است.

این نخستین باری نیست که مقامات یک بازار بزرگ در وب تاریک را توقیف می کنند. پیش از این بازارهایی مانند آلفابی، سیلک رود و دارک مارکت نیز توقف شده اند.


کد مطلب: 68118

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/68118/توقیف-بزرگ-ترین-بازار-دارک-وب-آلمان

ايتنا
  https://www.itna.ir