d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - TPM باعث ایجاد مشکلات برای برخی از کامپیوترهای ویندوز 11 می‌شود
۱
plusresetminus
سه شنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۲
AMD تایید کرد

TPM باعث ایجاد مشکلات برای برخی از کامپیوترهای ویندوز 11 می‌شود

ایتنا - همانگونه که مایکروسافت سال گذشته توضیح داد، در یک «حالت پشتیبانی‌نشده»، یک کامپیوتر شخصی مستحق دریافت آپدیت‌ها از طریق Windows Update نخواهد بود.
TPM باعث ایجاد مشکلات برای برخی از کامپیوترهای ویندوز 11 می‌شود
کاربران سیستم عامل ویندوز 11 که از سی‌پی‌یوهای رایزن AMD استفاده می‌کنند، دچار مشکلی در سخت‌افزار شده‌اند که موجب «توقف موقتی تعاملی بودن یا پاسخگویی سیستم» می‌شود.
به نظر می‌رسد این کاربران ناچار خواهند بود تا ماه مه (خرداد) صبر کنند تا این شکت تولیدکننده تراشه راهکاری برای BIOS بیابد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از زددی‌نت، این مساله بر سیستم‌های ویندوز 10 و ویندوز 11 که ماژول پلتفرم مطمئن سفت‌افزار (fTPM) برای آنها فعال است تاثیر می‌گذارد.
 
این پردازنده کریپتوی TPM عملیات‌های رمزنگاری را مدیریت می‌کند و یکی از چندین الزامات سخت‌افزاری حداقلی برای قرار گرفتن یک سیستم ویندوز 11 در یک حالت پشتیبانی‌شده است. همانگونه که مایکروسافت پارسال توضیح داد، در یک «حالت پشتیبانی‌نشده»، یک کامپیوتر شخصی مستحق دریافت آپدیت‌ها از طریق Windows Update نخواهد بود. کاربران می‌توانند fTPM را بر روی دستگاه‌شان روشن کنند تا یک دستگاه همخوان با جنبه TPM الزامات ویندوز 11 مایکروسافت داشته باشند.
 
ولی وبسایت Windows Central گزارش کرده است که کاربران در سایت ردیت از ماه ژانویه (دی) درباره این مشکل شاکی بوده‌اند. AMD اکنون بالاخره توضیح داده است که این مشکل ناشی از تراکنش‌های حافظه fTPM بوده است.
 

AMD توضیح داد که: «برخی از پیکربندی‌های سیستم رایزن AMD ممکن است متناوباٌ تراکنش‌های حافظه‌ای مرتبط با fTPM بسط یافته را در حافظه فلش SPI ("SPIROM") واقع بر روی مادربورد انجام دهند».
 
این می‌تواند منجر به آن چیزی شود که AMD به عنوان یک «لکنت عملکرد متناوب» توصیف کرده‌است، که برخی از کاربران بر روی دستگاه‌هایشان مشاهده کرده‌اند، که به گفته AMD می‌تواند موجب «مکث‌های موقتی در پاسخگویی یا تعامل‌پذیری سیسنم شود تا زمانی که تراکنش به پایان برسد».
 
کاربران متاثرشده که برای پشتیبانی به fTPM برای TPM  نیاز دارند می‌توانند به دستگاه‌های TPM  سخت‌افزاری (dTPM) سوئیچ کند. ولی AMD هشدار داده است که با این کار بسیار مهم است که کاربران ابتدا سیستم‌های رمزنگاری تحت پشتوانه TPM را غیرفعال کنند.
کد مطلب: 67940
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير