۰
plusresetminus
شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۶

الزام خودروسازها به تخصیص خودروی ایرانی به مادران دارای دو فرزند و بیشتر

ایتنا - ​​​​​​​معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت در نامه‌ای از رئیس هیات عامل ایدرو خواست تا مراتب اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب مجلس‌شورای‌اسلامی به شرکت‌های خودروساز ابلاغ شود.
الزام خودروسازها به تخصیص خودروی ایرانی به مادران دارای دو فرزند و بیشتر


معدن و تجارت، محمدجواد حاجی‌حسینی در نامه‌ای به محسن صالحی‌نیا رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) بر ضرورت اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی مصوب ۱۴۰۰ و توجه به تکلیف قانونی مقرر در ماده (۱۲) این قانون تأکید کرد.

به گزارش ایتنا از وزارت صنعت، بر این اساس از زمان ابلاغ این قانون، شرکت‌های خودروساز باید به مادرانی که دارای فرزند دوم شده‌اند، یک خودرو ایرانی به انتخاب و به نام مادر و همچنین به قیمت کارخانه در هر نوبت ثبت‌نام برای یک مرتبه، تحویل دهند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت از رئیس هیئت عامل ایدرو خواست تا مراتب اجرای قانون یاد شده به شرکت‌های خودروساز منعکس شده و پایش‌های لازم برای اجرای حکم یاد شده، انجام شود.

در راستای اجرای این قانون دو خودروساز بزرگ (سایپا و ایران خودرو) برای پیش‌فروش و اجرای قانون یادشده آگهی عمومی داده‌اند و شرایط پیش‌فروش محصولات ویژه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را اعلام کرده‌اند.
کد مطلب: 67851
برچسب ها: خودرو ماشین
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر