۰
plusresetminus
دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

از کار افتادن برخی خدمات پرداخت گوگل و اپل برای کاربران روس

ایتنا - به دنبال تحریم‌های غربی علیه موسسات مالی روسیه در واکنش به حمله نظامی مسکو به اوکراین، مشتریان بعضی از بزرگترین بانکهای روسیه دیگر نمی توانند از کارت‌های بدهی و اعتباری خود در سرویسهای Apple Pay و Google Pay استفاده کنند.
از کار افتادن برخی خدمات پرداخت گوگل و اپل برای کاربران روس

به دنبال تحریم‌های غربی علیه موسسات مالی روسیه در واکنش به حمله نظامی مسکو به اوکراین، مشتریان بعضی از بزرگترین بانکهای روسیه دیگر نمی توانند از کارت‌های بدهی و اعتباری خود در سرویسهای Apple Pay و Google Pay استفاده کنند.

به گزارش ایتنا از ایسنا،  طبق بیانیه مطبوعاتی بانک مرکزی روسیه، گروه وی تی بی، سووکام بانک، نویکام بانک، پرومز ویازبانک و اوتکریتی اف سی بانک در میان موسسات مالی هستند که هدف تحریم قرار گرفته‌اند.

مشتریان این بانکها می توانند از کارتهایشان برای پرداخت‌های بدون تماس استفاده کنند البته به شرطی که از چنین قابلیتی پشتیبانی کنند. با این حال کارتهای بانکی آنها در خارج کار نمی کند و نمی توانند برای انجام پرداختهای آنلاین به فروشندگان در کشورهایی که روسیه را هدف تحریم قرار داده اند، استفاده شوند.

با این حال وب سایت ورج گزارش کرد سرویسهای Apple Pay و Google Pay در روسیه به اندازه سرویس‌های بومی مانند یومانی محبوب نیستند.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، طبق اطلاعات مربوط به سال ۲۰۲۰، تنها ۲۹ درصد از مردم روسیه از سرویس Google Pay و ۲۰ درصد از Apple Pay در آن زمان استفاده می کردند. بر این اساس، محدودیتهای مذکور چندان روی مصرف کنندگان روسی تاثیر نمی گذارد زیرا به جایگزینهای دیگری دسترسی دارند. با این حال احتمال حذف بانکهای روسی از سیستم بین بانکی سوئیفت می تواند به مسائلی مانند نوسان ارز منتهی شود که به اقتصاد روسیه آسیب خواهد زد.
کد مطلب: 67800
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای