۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۳

همکاری اجباری گوگل با FBI برای دستگیری مظنونین آتش‌سوزی

ایتنا - ​​​​​​​پلیس فدرال در ۲۰۲۰ میلادی طی تحقیقاتی درباره حادثه آتش سوزی در مقر اتحادیه پلیس در شهر سیاتل با استفاده از حکم دادگاه داده های موقعیت مکانی را از گوگل دریافت کرد.
همکاری اجباری گوگل با FBI برای دستگیری مظنونین آتش‌سوزی

این آتش سوزی عمدی در ۲۴ آگوست و یک روز پس از شلیک پلیس به یک فرد سیاهپوست به نام جیکوب بلیک در ویسکانسن اتفاق افتاد. این تیراندازی اعتراضات گسترده ای در سراسر آمریکا در پی داشت. طی این اعتراضات و نافرمانی‌های مدنی در سیاتل و بخش هایی از آمریکا ۲ نفر بمب آتش زا در ورودی پشتی مقرهای پلیس سیاتل پرتاب کردند.

به گزارش ایتنا از مهر، هرچند در این حمله ساختمان آسیب چندانی ندید اما با واکنش گسترده پلیس روبرو شد. پس از آن اف بی آی جایزه‌ای ۲۰ هزار دلاری برای هرگونه اطلاعات مرتبط با این آتش سوزی عمدی اعلام کرد.

اسناد دادگاه نشان می دهد اف بی آی برای دریافت اطلاعات درباره ۲ مظنون به گوگل فشار وارد کرده بود. این سازمان با استفاده از حکم دادگاه، داده های موقعیت مکانی دستگاه های اندرویدی که قبل و بعد از آتش سوزی در آن نزدیکی بودند را به دست آورد. گوگل یک روز پس از درخواست اف بی آی اطلاعات را در اختیار سازمان قرار داد.

سخنگوی گوگل در این باره می گوید: ما هنگام دریافت درخواست ها از سوی سازمان‌های مجری قانون فرایندهای دقیقی را اجرا می کنیم که برای محافظت از حریم خصوصی کاربران طراحی شده و هم زمان از فعالیت های مهم پلیس پشتیبانی می کند.

البته اف بی آی بعداً به طور عمومی از مردم درخواست کمک کرد. این روند نشان می دهد هرگونه اطلاعات موقعیت مکانی که از گوگل دریافت شده برای ردیابی دو مظنون به اف بی آی کمک نکرده است.

استفاده پلیس از داده های موقعیت مکانی موضوع جدیدی نیست و طی سال های اخیر حکم های دادگاه برای دسترسی به چنین داده هایی افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۹ میلادی نیویورک تایمز در گزارشی فاش کرد گوگل هر هفته ۱۸۰ درخواست داده را بررسی می کند.

همچنین گوگل اعلام کرد در ۲۰۲۰ میلادی ۱۱۰۳۳ درخواست دسترسی به داده های مکانی دریافت کرده است.
کد مطلب: 67599
برچسب ها: FBI گوگل
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای