d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - افزایش ۱۳.۵ درصدی ارزش سهام آمازون
۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹

افزایش ۱۳.۵ درصدی ارزش سهام آمازون

ایتنا - ​​​​​​​یک روز پس از این که شرکت مادر فیس بوک با بزرگترین ریزش یک روزه ارزش بازار در تاریخ خود روبرو شد، آمازون بزرگترین رشد یک روزه ارزش بازار خود را به ثبت رساند.
افزایش ۱۳.۵ درصدی ارزش سهام آمازون


ارزش سهام فروشگاه اینترنتی آمازون به دنبال انتشار گزارش عملکرد سه ماهه بهتر از حد مطلوب این شرکت، روز جمعه ۱۳.۵ درصد رشد کرد و ارزش بازار آمازون تا پایان وقت معاملات حدود ۱۹۰ میلیارد دلار افزایش یافت.

به گزارش ایتنا از ایسنا، آمازون با رشد ۱۹۰ میلیارد دلاری ارزش بازار خود در یک روز، رکورد قبلی که متعلق به اپل با رشد ۱۸۱ میلیارد دلار در ۲۸ ژانویه بود را شکست. رکوردشکنی سازنده آیفون هم پس از انتشار گزارش عملکرد مالی سه ماهه فراتر از حد انتظارات بازار روی داده بود. ارزش بازار آمازون اکنون حدود ۱.۶ تریلیون دلار است.

بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان روز پنج شنبه گزارش مالی سه ماهه چهارم را منتشر کرد که بهتر از حد مطلوب بود و اعلام کرد قیمت اشتراک سالانه سرویس پرایم در آمریکا را به میزان ۱۷ درصد افزایش داده است. سود سه ماهه چهارم آمازون با کمک سرمایه گذاری در شرکت خودروی برقی ریویان و افزایش قیمت سالانه اشتراک پرایم در آمریکا افزایش یافت.

ثروت جف بزوس تحت تاثیر درآمدهای بهتر از حد انتظار آمازون و رشد ارزش سهام این شرکت، ۲۰ میلیارد دلار افزایش یافت. بزوس موسس و رئیس هیات مدیره آمازون در حدود ۹.۹ درصد از این شرکت خرده فروشی آنلاین سهم دارد. طبق آمار فوربس، بزوس سومین ثروتمند بزرگ دنیاست.

جهش یکباره ارزش سهام آمازون یک روز پس از ریزش بیش از ۲۰۰ میلیارد دلاری ارزش بازار مِتا پلتفرمز روی داد که بزرگترین ریزش یک روزه برای یک شرکت آمریکایی بود. مارک زاکربرگ در ریزش کم سابقه ای که ارزش سهام شرکت مِتا پلتفرمز در روز پنج شنبه داشت، ۲۹ میلیارد دلار از دست داد. طبق برآورد فوربس، این ریزش سهام ارزش ثروت مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل این شرکت را به ۸۵ میلیارد دلار کاهش داد. زاکربرگ حدود ۱۲.۸ درصد در این شرکت که سابق بر این با نام فیس بوک شناخته می شد، سهم دارد. ارزش سهام شرکت مِتا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک) روز جمعه ۰.۳ درصد کاهش یافت و ارزش بازار این شرکت را به حدود ۶۶۰ میلیارد دلار رساند.

سرمایه گذاران کوچک از صعود سهام آمازون برای سودگیری استفاده کردند. آمار وب سایت فیدلیتی نشان داد آمازون پرمبادله ترین سهام در میان مشتریان فیدلیتی در روز جمعه بود و سفارشهای فروش دو برابر سفارشهای خرید بود.

طبق آمار رفینیتیو، اپل، مایکروسافت و آلفابت (شرکت مادر گوگل) ارزشمندترین شرکتهای وال استریت مانده اند و ارزش بازار آنها به ترتیب ۲.۸ تریلیون دلار، ۲.۳ تریلیون دلار و ۱.۹ تریلیون دلار است.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت سهام آمازون حدود ۱۵ درصد پایینتر از رکورد بالای ۳۷۳۱ دلار در ژوییه مانده است.
کد مطلب: 67589
برچسب ها: آمازون
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير