d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - آخرین آمار از وضعیت رومینگ اپراتورها
۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

آخرین آمار از وضعیت رومینگ اپراتورها

ایتنا - در سه ماهه‌ سوم سال ۱۴۰۰، بیش از ۲۰ میلیون مکالمه از طریق رومینگ ملی صورت گرفته، بدین‌ترتیب که درصورت نبود آنتن یک اپراتور در منطقه‌ای، از آنتن اپراتور دیگر استفاده شده است.
آخرین آمار از وضعیت رومینگ اپراتورها


رومینگ ملی نخستین بار در خردادماه ۱۳۹۳ بین اپراتور رایتل، همراه اول و ایرانسل برقرار شد. اجرای طرح رومینگ ملی با این هدف انجام شد که چنانچه در منطقه‌ای، سیم‌کارت مشترکان آنتن نداشت، آن‌ها بتوانند از آنتن اپراتورهای دیگر که در آن منطقه پوشش دارند، استفاده کنند. این طرح از سال ۱۳۹۷، بین هر سه اپراتور تلفن همراه و دو اپراتور روستایی به صورت فراگیر به اجرا درآمد.

به گزاش ایتنا از ایسنا، آخرین آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره مکالمات از طریق رومینگ ملی، حاکی از آن است که در سه ماهه‌ سوم سال ۱۴۰۰، در مجموع ۲۰ میلیون و ۸۹۱ هزار و ۳۲۳ مکالمه از طریق رومینگ ملی بین اپراتورهای مختلف تلفن همراه صورت گرفته که البته در مقایسه با آمار ۲۲ میلیونی سه ماهه‌ دوم، کاهش یافته است.

تعداد مکالمات از طریق رومینگ ملی به تفکیک اپراتور در جدول زیر آمده است.
 

 
کد مطلب: 67449
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
« - در سه ماهه‌ سوم سال ۱۴۰۰، بیش از ۲۰ میلیون مکالمه از طریق رومینگ ملی صورت گرفته، بدین‌ترتیب که درصورت نبود آنتن یک اپراتور در منطقه‌ای، از آنتن اپراتور دیگر استفاده شده است.»
اما انگاری این رومینگ ملی هم انحصاری شده ، از زمان اجرایی شدن این طرح ، خیلی ها مجبور به تغییر اپراتور شدند ، هم هزینه پرداخت کردند و هم عذاب کشیدند ، البته بیشترین سمت رومینگ هم ، همان همراه اول عزیز و بزرگوار است! کاربران به دلیل یافتن اعصاب آرام و بدون تشنج برای استفاده ارتباط صوتی با بستگان و انجام امور روزمره بانکی ، به ناچار به سمت همراه اول رفتند ، به عبارتی انگاری رقابت معنایی ندارد ، و یک اپراتور تعیین کننده است و بس ، حتی زیرساخت که به نوعی مالکیت ملی محسوب میشد ، انحصاری و در مالکیت یک اپراتور در آمده !!!!!