۰
plusresetminus
دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۹

ارزیابی وضعیت سلامت بیماران کووید 19 توسط هوش مصنوعی

ایتنا - ​​​​​​​یک تیم تحقیقاتی آلمانی ابزار هوش مصنوعی را توسعه داده‌اند که می‌تواند بر اساس نمونه خون، وضعیت بهبود یا مرگ یک فرد مبتلا به کرونا را با دقت تخمین بزند.
ارزیابی وضعیت سلامت بیماران کووید 19 توسط هوش مصنوعی

یک تیم آلمانی ابزار یادگیری ماشینی را توسعه داده‌اند که می‌تواند به طور دقیق پیش بینی کند که آیا یک بیمار بدحال بر اثر  ابتلا به کووید می‌میرد یا خیر.

به گزارش ایتنا از فارس، این سیستم از نمونه‌های خون برای اندازه‌گیری سطح  ۱۴ پروتئین استفاده می‌کند که نشان‌دهنده پیامدهای ابتلا به کووید است؛ محققان امیدوارند که ابزار آنها بتواند به بیمارستان‌ها و کارکنان مراقبت های بهداشتی در تصمیم گیری آگاهانه با منابع محدود کمک کند.

برخی از بیمارستان‌های ایالات متحده و بیمارستان‌های سراسر جهان در طول موج‌های کووید، مجبور به مراقبت‌های جیره‌بندی شده‌اند. محققان ممکن است این ابزار جدید را ایجاد کرده باشند که از یادگیری ماشینی برای پیش‌بینی بهتر نتایج سلامت بیماران کووید در بیمارستان استفاده کنند و به پزشکان کمک کنند تا تصمیمات درمانی آگاهانه‌تری بگیرند.

این تیم تحقیقاتی آلمانی از «Charity-University Medicine» در برلین، یکی از بزرگترین بیمارستان‌های دانشگاهی این کشور، می‌گویند ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی که آنها توسعه داده‌اند، با بررسی سطوح چهارده پروتئینی که در خون افراد یافت می‌شود می‌تواند وضعیت ابتلای بیماران به کرونا را به دقت ارزیابی کند.
کد مطلب: 67443
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام