۰
plusresetminus
شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۵

گوگل اتهام انحصارطلبی را رد می‌کند

ایتنا - ​​​​​​​شرکت آلفابت، شرکت مادر تخصصی گوگل از یک قاضی فدرال در ایالت تگزاس خواسته تا به چهار شکایت از شش شکایت ضد انحصار تعدادی از ایالات آمریکا رسیدگی نکند.
گوگل اتهام انحصارطلبی را رد می‌کند

شاکیان گوگل را به سوءاستفاده از تسلط خود بر بازار تبلیغات برخط متهم کرده اند، اتهامی که گوگل آن را رد می‌کند.

به گزارش ایتنا از مهر، بر طبق محتویات این پرونده، گوگل مدعی شده که ایالت‌ها نتوانستند ثابت کنند، این شرکت به طور غیرقانونی با فیس‌بوک، ساخت و پاخت داشته تا از تبلیغات در وب سایت‌های زیرمجموعه خود کسب درآمد بیشتری داشته باشد. فیس‌بوک در این دعوی متهم نشده است.

ایالت‌های شاکی همچنین ادعا کرده بودند که گوگل حداقل از سه برنامه برای دستکاری مزایده‌های تبلیغاتی برای وادار کردن تبلیغ‌کنندگان و ناشران به استفاده از ابزار متنوع گوگل استفاده کرده است. گوگل هم پاسخ داده که ایالت‌ها «مجموعه‌ای از شکایات» دارند، اما هیچ مدرکی دال بر تخلف این شرکت وجود ندارد. گوگل در مورد برخی از اتهامات، استدلال کرد که ایالت‌ها برای طرح شکایت خود بیش از حد منتظر مانده اند.

این شرکت در ادامه به کنایه مدعی شده: "آنها از گوگل انتقاد می‌کنند که محصولات خود را به گونه‌ای طراحی نمی‌کند که بیشتر با نیازهای رقبای خود مطابقت داشته باشد و محصولاتش را طوری بهبود می‌دهد که رقبا عقب می‌افتند. آنها "راه حل" موفقیت گوگل را در عقب نگه داشتن آن می‌دانند." در نهایت گوگل درخواست کرد چهار مورد از شش مورد شکایت به علت پیش داوری رد شود، به این معنی که نمی‌توان آن را به همان دادگاه بازگرداند و مطرح کرد.

در واکنش کن پکستون، دادستان کل تگزاس گفت که آنها به مبارزه ادامه خواهند داد. او در بیانیه‌ای گفت: شرکتی که زمانی شعارش «شیطان نباش» بود، اکنون از جهان می‌خواهد تا سوءاستفاده‌های انحصاری فاحش آن را بررسی کند، ولی هیچ بدی را نبیند، هیچ بدی را نشنود و بدی‌ها را نگوید.
کد مطلب: 67425
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای