۰
plusresetminus
شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۳
عکس روز ناسا

عکس قمر اروپا توسط فضاپیمای گالیله

ایتنا - در اواخر دهه ۹۰ میلادی، فضاپیمای گالیله با چرخش در سامانه جوویان (Jovian)، مناظر خیره‌کننده‌ای از یکی از قمرهای مشتری موسوم به اروپا را ثبت نمود و شواهدی کشف کرد که نشان می‌دهند احتمالاً سطح یخی این قمر، اقیانوسی عمیق و بزرگ را پنهان کرده است.
عکس قمر اروپا توسط فضاپیمای گالیله
 
داده‌های تصویر اروپا در تصویر برگزیده امروز بازسازی شده‌اند. در واقع برای تولید تصویری رنگی تقریباً مشابه آنچه که چشم انسان ممکن است ببیند، از کالیبراسیون‌های بهبودیافته بهره گرفته شده است. شکستگی‌های قمر اروپا که به شکل منحنی هستند، به آب مایع زیرسطحی اشاره دارند. جزر و مدی که این قمر بزرگ در مدار بیضی شکل خود به دور مشتری تجربه می‌کند، انرژی لازم برای مایع نگه داشتن اقیانوس را تأمین می‌کند.
 
اما مورد جالب‌تر، این احتمال است که حتی در غیاب نور خورشید هم، ممکن است این فرآیند بتواند انرژی لازم برای پشتیبانی از حیات را نیز تأمین کند، و قمر اروپا را به یکی از بهترین مکان‌ها برای جست‌وجوی حیات در فراسوی زمین تبدیل کند. چه نوع زندگی می‌تواند در یک اقیانوس عمیق، تاریک و زیرسطحی رشد کند؟ مثلاً می‌توانید میگویی که در اعماق اقیانوس‌های زمین زندگی می‌کند را در نظر بگیرید.
 
کد مطلب: 67395
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر