d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - تلاش موزیلا برای اثبات شنود کاربران توسط فیس‌بوک
۰
plusresetminus
شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۲

تلاش موزیلا برای اثبات شنود کاربران توسط فیس‌بوک

ایتنا – بسیاری از افراد معتقدند که شنود داده‌های آن‌ها و ردیابی اطلاعاتشان در بالاترین سطوح نرم‌افزاری جهان انجام می‌شود و حال موزیلا قصد دارد تا به همه کمک کند تا بتوانند از میزان ردیابی اطلاعاتشان توسط شرکت‌های متا و فیس‌بوک آگاه شوند.
تلاش موزیلا برای اثبات شنود کاربران توسط فیس‌بوک
بسیاری از افراد معتقدند که شنود داده‌های آن‌ها و ردیابی اطلاعاتشان در بالاترین سطوح نرم‌‌افزاری جهان انجام می‌شود و حال موزیلا قصد دارد تا به همه کمک کند تا بتوانند از میزان ردیابی اطلاعاتشان توسط شرکت‌های متا و فیس‌بوک آگاه شوند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  techradar، شرکت موزیلا به صورت رسمی اعلام کرد که برنامه گسترده‌ای برای کشف و نشان دادن مقیاس رخ دادن ردیابی انجام شده توسط سرویس‌های شرکت متا در دست کار دارد تا میزان شفایفت مورد نیاز مشتریان را به شدت افزایش بدهد.
 
موزیلا تصمیم گرفته است که از پلتفرم اشتراک داده خود با تمرکز و اولویت بر روی حریم شخصی به نام رالی، این کار را انجام داده و گام به گام عملکرد فیس‌بوک را ارزیابی کند تا بتواند متوجه شود که داده‌های مشتریان تا چه اندازه‌‌ای توسط متا ردیابی می‌شود.
 
 
 
این پروژه در بخش اولیه اطلاع‌رسانی در این باره در یک پست در وب‌سایت خود این چنین نوشته است: «فیس بوک بر اساس قوانین استفاده خودش، ممکن است اطلاعات را درباره شما جمع‌آوری کند، حتی اگر از حساب فیس‌ بوک خود استفاده نکنید.»
 
یک روش که پلتفرم‌های فیس‌بوک این ردیابی را از طریق آن انجام می‌دهند، شبکه‌ای از پیکسل‌ها است که ممکن است بر روی بسیاری از سایت‌هایی که به آن‌ها مراجعه می‌کنید نصب شده باشد.
 
با پیوستن به این مطالعه شما به رالی کمک خواهید کرد که بتواند تحقیقاتی در این زمینه انجام داده و گزارش‌هایی را ارائه کند که نشان دهنده این هستند که فیس‌بوک در چه مواردی اطلاعات شما را ردیابی کرده و چه اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کند.
 
کاربران برای کمک به این فرایند باید رالی را بر روی سیتم خود نصب کرده و سپس در پروژه شکار پیکسل فیس‌بوک ثبت نام کنند. به این ترتیب در طول فرایند وب‌گردی شما اطلاعاتی که فیس بوک جمع آوری می‌کند مشخص شده و نوع ثبت خواهد شد.
کد مطلب: 67384
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير