d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - وزیر ارتباطات: پیگیر حل مشکل سرعت و کیفیت اینترنت هستم
۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۲

وزیر ارتباطات: پیگیر حل مشکل سرعت و کیفیت اینترنت هستم

ایتنا - عیسی زارع‌پور امروز در صفحه اینستاگرام خود نوشت: من و خانواده‌ام نیز مانند شما گاهی از کندی و تاخیر شبکه کلافه و گله‌مند می‌شویم.
وزیر ارتباطات: پیگیر حل مشکل سرعت و کیفیت اینترنت هستم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  با بیان اینکه تا پایان سال جاری بازطراحی ترافیک شبکه تکمیل و همزمان اقدامات اجرایی برای پیاده‌سازی این طرح شروع می‌شود و طرح در چند فاز به تدریج تکمیل خواهد شد، گفت: با خود عهد کردم که هر روز پیگیر حل مشکل اتصال و سرعت و کیفیت ارتباطات باشم تا هیچ هم‌وطنی کلافه و گله‌مند نشود و با راحتی و آرامش از خدمات فناوری استفاده کند.

به گزارش ایسنا، عیسی زارع‌پور امروز در صفحه اینستاگرام خود نوشت: من و خانواده‌ام نیز مانند شما گاهی از کندی و تاخیر شبکه کلافه و گله‌مند می‌شویم. کندی شبکه دلایل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها عبور و توزیع کل ترافیک شبکه از پایتخت است. تصور کنید هم‌وطنی در سیستان‌وبلوچستان بخواهد به محتوایی در استان همجوار مثل کرمان دسترسی داشته باشد یا روی پلتفرم وطنی «قرار» با فامیلش در استان خودش تصویری صحبت کند. قاعدتاً اگر چنین ارتباطی مستقیم باشد باید کمتر از پنج میلی‌ثانیه برقرار شود اما اکنون چنین نیست.

وی ادامه داد: اکنون چنین ارتباطی باید مسیر میان سیستان‌وبلوچستان و تهران و برگشت به کرمان را بچرخد که حدود ۳۰ میلی‌ثانیه تاخیر دارد و این یعنی کندی و تاخیر در ارتباط! حالا اگر این ارتباط بین دو اپراتور متفاوت باشد، پیچیدگی و تاخیر در مسیر باز هم بیشتر می‌شود و اگر ارتباط بین داخل و خارج کشور باشد، باز هم بیشتر خواهد.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: اکنون همکاران من در شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، سازمان فناوری اطلاعات و پژوهشگاه ارتباطات با همراهی اپراتورها و شرکت‌های تامین‌کننده محتوا آستین بالا زدند تا این مشکل را حل کنند. یعنی قرار است جریان ترافیک داده در کشور را بازطراحی کنند، به‌طوری که به‌جای توزیع همه ترافیک کشور از پایتخت، محتوا در نزدیک‌ترین محل و در مراکز منطقه‌ای توزیع داده توزیع شود و تاخیر و کندی به حداقل برسد.

زارع‌پور افزود: این کار با فعال کردن نقاط توزیع شبکه داخلی (IXP) و نقاط دروازه دسترسی به اینترنت بین‌المللی (IGW) ممکن است. در این صورت توزیع محتوای داخلی هم متناسب با همان نقاط توزیع شبکه داخلی انجام می‌شود. در فاز نخست این طرح که یکی از پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات است، نقاط توزیع داده و محتوا در شهرهای تبریز، شیراز و مشهد و در فاز دوم، طبق طراحی تا ۱۰ مرکز توزیع داده در نقاط مختلف کشور ایجاد می‌شود. البته کار اپراتورها در ایجاد این مراکز بسیار سخت است و باید از آنها حمایت‌ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به یاری پروردگار تا پایان سال جاری بازطراحی ترافیک شبکه تکمیل و همزمان اقدامات اجرایی برای پیاده‌سازی این طرح شروع می‌شود و طرح در چند فاز به تدریج تکمیل خواهد شد. از زمانی که این مسئولیت سنگین را پذیرفتم، با خود عهد کردم که هر روز پیگیر حل مشکل اتصال و سرعت و کیفیت ارتباطات باشم تا هیچ هم‌وطنی کلافه و گله‌مند نشود و با راحتی و آرامش از خدمات فناوری استفاده کند. حالا هم وظیفه خود می‌دانم که هر کاری برای بهبود کیفیت و سرعت ارتباطات در کشور انجام می‌شود را به شما مردم عزیز گزارش داده و بازخوردهای شما را دریافت کنم.
کد مطلب: 67332
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
«من و خانواده‌ام نیز مانند شما گاهی از کندی و تاخیر شبکه کلافه و گله‌مند می‌شویم.»
برادر عزیز و بزرگوار ، خوب است که شما هم از این کمبود و مشکل مطلعید ، اما بزرگوار ، همین کندی که اغلب مردم آنرا نوعی فیلترینک عمومی می دانند ، ساده ترین کارها ، ازقبیل ، نقل و انتقال پول ، پرداخت قبوض ، امور پستی و... بسیاری امور عادی مردم را با مشکلات فراوان روبرو کرده و به نوعی هرروزه عاملی برای فشار عصبی شده ، و مهمتر اینکه در زمان حاضر که اغلب آموزش ها در سطح دانشگاه ها و مدارس به دلیل کندی اینترنت معظلات زیادی را برای دانشجویان و دانش آموزان و خانواده ها بوجود آورده است ، مردم به قدر کافی تحت انواع فشارهای اقتصادی و معیشتی هستند ، امید آنکه جنابعالی بتوانید علاوه بر رفع این مشکلات باری از روی دوش این ملت نجیب بردارید و به موازات آن همان «برخی ها » را که دیدی غیر علمی دارند و اینترنت را مخرب دانسته و با تمام توان سعی در محدود و یا مسدود کردن اینترنت دارند ، آگاه نمایید که در این روزگار بدون اینترنت ، هیچ رشد اقتصادی ، علمی ، فرهنگی و رفاه عمومی ممکن نیست. امید که موفق باشید. انشااله.
تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير