۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

کارت‌هدیه تقلبی آمازون حاوی بدافزار است!

ایتنا - ​​​​​​​گروهی از جنایتکاران سایبری دست به ارسال پستی حافظه‌های فلش آلوده به باج افزار برای افراد مختلف در آمریکا کرده‌اند تا رایانه‌های مردم را آلوده کنند.
کارت‌هدیه تقلبی آمازون حاوی بدافزار است!

بررسی‌های پلیس آمریکا نشان می‌دهد برای ارسال این باج افزار که در قالب حملاتی موسوم به بداتکس برای افراد ارسال شده از ظرفیت شرکت پست آمریکا استفاده شده است.

به گزارش ایتنا از مهر، در پاکت‌های حاوی حافظه‌های فلاش آلوده ادعا شده این حافظه‌های فلاش حاوی هشدارهای وزارت بهداشت این کشور هستند و در برخی از آنها هم کارت‌های هدیه شرکت آمازون قرار گرفته است.

حافظه‌های مذکور می‌توانند کلمات عبور تایپ شده با صفحه کلیدها را سرقت کنند، فرامینی را به طور مخفی بر روی رایانه‌ها اجرا کنند، بدافزارهای مخفی را بر روی سیستم‌ها نصب کنند یا ترافیک شبکه‌های رایانه‌ای در حال عبور را دستکاری و مسیردهی مجدد کنند.

پیش از این یک بار در سال ۲۰۲۰ نیز از این روش در آمریکا برای ارسال حافظه‌های فلش آلوده استفاده شده بود. در آن مقطع هکرها مدعی شده بودند این حافظه‌ها توسط شرکت بست بای ارسال شده‌اند و حاوی دستورالعمل مشاهده محصولاتی هستند که با کارت هدیه قابل خریداری هستند.
کد مطلب: 67313
برچسب ها: بدافزار آمازون
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام