کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

افشای اطلاعات بیش از سه میلیون کاربر پلتفرم آمریکایی

20 دی 1400 ساعت 20:27

ایتنا - ​​​​​​​فلکس بوکر ارائه دهنده خدمات نرم افزاری آنلاین برنامه‌ریزی و تنظیم وقت از نشت اطلاعات ۳.۷ میلیون کاربر خدمات خود خبر داد.این پلتفرم تنظیم وقت و برنامه‌ریزی تأیید کرده که در ماه دسامبر سرورهای این شرکت که در شرکت آمازون و بر روی سرورهای کلود آن میزبانی می‌شدند، به علت نفوذ و دسترسی غیرمجاز آسیب دیده‌اند.

به گزارش ایتنا از مهر، بر اساس بیانیه‌ای که توسط فلکس بوکر منتشر شده، بخش‌هایی از پایگاه داده مشتریان این شرکت هدف نفوذ قرار گرفته و سرورهای آن در تاریخ ۲۳ دسامبر توسط افراد غیرمجاز هک شده‌اند. در جریان این حمله بخشی از داده‌های ذخیره شده مورد دسترسی قرار گرفته و بارگذاری شده‌اند.

این شرکت از همکاری با آمازون برای بازگرداندن بخشی از اطلاعات مسروقه با استفاده از نسخه پشتیبان داده‌ها خبر داده و افزوده که این روند تنها ۱۲ ساعت طول کشیده است.

در عین حال هکرها بخش‌هایی از داده‌های مربوط به کارت‌های اعتباری مشتریان فلکس بوکر را نیز سرقت کرده‌اند. البته بخش عمده اطلاعات مسروقه شامل نام، آدرس ایمیل و شماره تلفن افراد است. این شرکت به افراد هک شده اطلاع رسانی‌های لازم را انجام داده است.


کد مطلب: 67309

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/67309/افشای-اطلاعات-بیش-سه-میلیون-کاربر-پلتفرم-آمریکایی

ايتنا
  https://www.itna.ir