۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴
به دلیل انتشار اخبار جعلی کرونا؛

حساب توییتر جمهوری‌خواه آمریکایی مسدود شد

ایتنا - توئیتر حساب کاربری شخصی یک نماینده جمهوریخواه را به دلیل انتشار اخبار جعلی درباره کووید۱۹ برای همیشه در پلتفرم خود ممنوع کرد.
حساب توییتر جمهوری‌خواه آمریکایی مسدود شد

به نظر می رسد توئیتر ترسی از مسدود کردن حساب کاربری تعداد بیشتری از سیاستمداران رده بالای آمریکایی ندارد. طبق گزارشی که نشریه نیویورک تایمز منتشر کرده، این شبکه اجتماعی حساب کاربری شخصی مارجری تیلور گرین نماینده ایالت جورجیا را به طور دائم مسدود کرده است.

به گزارش ایتنا از مهر، پیش از مسدودیت دائم، گرین ۵ اخطار درباره انتشار اخبار جعلی مربوط به کووید۱۹ منتشر کرده بود. حساب کاربری رسمی وی در حال حاضر فعال است زیرا قوانین توئیتر در آن نقض نشده است.

هنوز مشخص نیست دقیقا چه مواردی به ممنوعیت دائم این نماینده جمهوریخواه منجر شده است. به گفته کتی رزنبرگ سخنگوی توئیتر پلتفرم به طور کاملا واضح اعلام کرده بود در صورت تکرار موارد تخلف از قوانین اخبار جعلی توئیتر، حساب کاربری برای همیشه مسدود می شود.

گرین قبلا نیز با تعداد زیادی از ممنوعیت ها به دلیل ادعاهای نادرستش روبرو شده بود. او در ماه جولای ۲۰۲۱ میلادی به اشتباه اعلام کرد کووید۱۹ خطرناک نیست مگر آنکه فرد مبتلا بیش از ۶۵ سال یا اضافه وزن داشته باشد. در آگوست سال گذشته نیز وی ادعا کرد واکسن ها در مقابل سویه دلتا ویروس کرونا شکست می خورند. پس از انتشار این پست ها حساب کاربری شخصی وی در توئیتر به مدت ۱۲ ساعت و یک هفته مسدود شد.

گرین در بیانیه ای نوشت که شرکت های فناوری و نمایندگان حزب دموکرات نمی توانند حقیقت را مخفی کنند و همچنین توئیتر را به ریاکاری در برخورد با نمایندگان دموکرات متهم کرد. همچنین وی توئیتر را «دشمن آمریکا» نامید. با این وجود او هیچ اشاره ای درباره به چالش کشیدن این ممنوعیت نکرد و گفت: ما به آنها نیازی نداریم.

این در حالی است که حدود یک سال قبل توئیتر حساب دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا را به طور دائم مسدود کرد.
کد مطلب: 67243
برچسب ها: توییتر
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام