۰
plusresetminus
سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹

هشدار: ترکیب اُمیکرون و دلتا فاجعه به بار می‌آورد

ایتنا - مدیر ارشد پزشکی مدرنا هشدار داده است: اگر نوع «اومیکرون» و «دلتا» به‌طور همزمان فردی را آلوده کنند، ابرسویه جدیدی به‌نام «دلمیکرون» ایجاد خواهد شد.
هشدار: ترکیب اُمیکرون و دلتا فاجعه به بار می‌آورد

مدیر ارشد پزشکی مدرنا هشدار داده است: اگر نوع «اومیکرون» و «دلتا» به‌طور همزمان فردی را آلوده کنند، ابرسویه جدیدی به‌نام «دلمیکرون» ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایتنا از فارس، در حالی که جهان تلاش می‌کند تا نوع امیکرون ویروس کرونا را درک کند و با آن کنار بیاید، به نظر می‌رسد سویه جدیدی در راه است که اگر شکل بگیرد، یک ابرسویه را پدید می‌آورد. گرچه کارشناسان برجسته بهداشت به مردم توصیه کردند که به شایعات توجه نکنند و منتظر نظریه آژانس‌های بهداشت جهانی مانند سازمان جهانی بهداشت (WHO) یا مر کزکنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) برای تأیید یا رد وجود چنین نوع کووید باشند.

کارشناسان تاکید می‌کنند، در حال حاضر چنین نوع کوویدی «دلمیکرون» وجود ندارد و همچنین هیچ اطلاعاتی در مورد جهش دیگری از ویروس SARS-CoV-2 پس از  وجود ندارد

در حال حاضر، مطالعات نشان داده‌اند که نوع امیکرون در مقایسه با نوع دلتا که می‌تواند ۲-۲۸ روز باشد، دوره نهفتگی کوتاه‌تری دارد که فقط ۳ روز است.
کد مطلب: 67180
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام