۰
plusresetminus
يکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲

سیم‌کارت انارستان، ابتکاری هوشمندانه متناسب با ذائقه نوجوانان

همراه اول در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود، سرویسی ویژه برای کودکان و نوجوانان فراهم آورده که ضمن تامین امنیت آنها در فضای اینترنت، امکان استفاده از مزایای اینترنت پرسرعت را به اقتضای سن به آنها می‌دهد.
سیم‌کارت انارستان، ابتکاری هوشمندانه متناسب با ذائقه نوجوانان
 
حذف دنیای دیجیتال از زندگی روزمره نوجوانان و کودکان امری غیرممکن است، چرا که هم سرگرمی و ارتباطات، و هم مسئله مهم‌تر «آموزش در فضای مجازی» امروزه بخشی جدانشدنی از زندگی آنهاست.
از همین رو دغدغه اصلی والدین، فراهم آوردن فضایی امن در محیط سایبری برای فرزندان خود است.
شاید به همین دلیل است که به تازگی دولت نیز ار برنامه‌های جدید خود برای ارائه خدمات ویژه به کودکان و نوجوانان خبر داده است، و وزیر ارتباطات نیز اهتمام خود را مشخصا در این زمینه اعلام نموده است.
اما همراه اول در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود، سرویسی ویژه برای کودکان و نوجوانان فراهم آورده که ضمن تامین امنیت آنها در فضای اینترنت، امکان استفاده از مزایای اینترنت پرسرعت را به اقتضای سن به آنها می‌دهد.
در همین راستا، سیم کارت «انارستان»، سیم‌کارت ویژه همراه اول برای نوجوانان 6 تا 18 ساله طراحی و عرضه شده است.
با برنامه‌ریزی و طراحی این اپراتور، انارستان(اینترنت دوستدار کودک) در واقع پل ارتباطی امنی برای ورود کودکان و نوجوانان به دنیای اینترنت است.
 
ویژگی‌های سیم‌کارت انارستان
همراه اول در توضیحات انارستان که از قضا کانتر ارائه خدمات آن در سالن 8-9 نمایشگاه بین المللی ایران تلکام 1400 حضور دارد، اینگونه می‌گوید: سیم‌‌کارت انارستان از نوع سیم‌کارت اعتباری و با سرشماره خاص ویژه کودکان و نوجوانان در محدوده سنین 6 تا 18 ساله است. این سیم‌کارت تمامی نیازهای مکالمه، پیامک و اینترنت این گروه سنی را ضمن بهره‌برداری از اینترنت پرسرعت نسل های نوین، دوستدار کودک و نوجوان همراه با محتوای مناسب با سن آنها فراهم می‌کند.
 
بر این اساس، تمامی امکاناتی که برای این سیم‌کارت در نظر گرفته شده، در راستای نیازهای کودکان و نوجوانان و تامین امنیت آنها است و  بر پایه فهرست سپید است یعنی کودک و نوجوان تنها امکان دسترسی به فهرست سایت‌های گزینش شده‌ مناسب کودکان و نوجوانان را دارند، این امر، خود اطمینان خاطر والدین را فراهم خواهد آورد.
به این ترتیب، ویژگی مهم و قابل تامل سیم‌کارت انارستان که همراه اول برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته است در حقیقت «ایجاد محیطی امن و سالم برای ورود آنها به فضای اینترنت» اشاره کرد.
علاوه بر دسترسی به سایت‌های مجاز، انارستان شامل برخی بازی‌های آموزشی و فکر و تفریحی و البته برنامه‌های مفید و کاربردی است که همراه اول برای ورود کودکان و نوجوان به دنیای بزرگ و پیچیده اینترنت فراهم آورده است.
 
چگونگی سیم‌کارت انارستان را بخریم و فعال کنیم؟
این سیم‌کارت به دو روش حضوری و غیرحضوری به شرح زیر قابل تهیه است:
- حضوری: کافیست عدد 220 را به شماره 300006860 پیامک کنید و پس از دریافت کد فعال‌سازی با در دست داشتن شناسنامه فرزند و کارت ملی خود برای فعال‌سازی به دفاتر خدماتی همراه اول مراجعه کنید.
- آنلاین(غیرحضوری): با مراجعه به فروشگاه همراه اول (اسکن QR Code) اقدام به دریافت سیم‌کارت انارستان نمایید.
 
چگونه سیم‌کارت انارستان را شارژ کنیم؟
شما می‌توانید از طریق کد دستوری #1* اپلیکیشن همراه من، سایت همراه اول و کلیه درگاه‌هایی که از آن می‌توان سیم‌کارت های اعتباری همراه اول را شارژ کرد، استفاده کنید.
 
چگونه بسته‌های انارستان را بخریم؟
شما می‌توانید از طریق کد دستوری #66*100* و #6*1* بسته‌های مکالمه و اینترنت انارستانی دریافت کنید.

 


 بومینو؛ سرویسی دیگر در راستای مدیریت والدین بر حضور فرزندان در اینترنت
اما انارستان تنها اقدام همراه اول در راستای کمک به کودکان و نوجوانان و والدین نیست، «بومینو» نیز سرویس هوشمندی است که در مجموعه راهکار خانواده همراه اول با هدف مدیریت والدین بر استفاده فرزندان از اینترنت طراحی شده، و برای نخستین بار در نمایشگاه ایران‌تلکام 2021 رونمایی شد. سرویس بومینو، بر روی سیم‌کارت‌های همراه اول فعال می شود و به والدین این امکان را می دهد تا با اطمینان از امنیت فرزندانشان در محیط اینترنت، با خیالی آسوده‌تر گوشی را برای استفاده از اینترنت در اختیار فرزندانشان قرار دهند.
چهار طرح محتوایی بومینو شامل «نوبوم»، «ده بوم»، «صدبوم» و «هزار بوم» می باشد. این طرح های محتوایی به ترتیب برای سنین ۳ تا ۷، ۷ تا ۱۱، ۱۱ تا ۱۵ و بالای ۱۵ سال پیشنهاد می شود که با توجه به سن فرزندان و یا براساس شیوه تربیتی مورد نظر والدین، قابل انتخاب توسط ایشان است.

علاقه‌مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت www.boomino.ir مراجعه کنند.
 
 
کد مطلب: 67163
برچسب ها: همراه اول
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام