d21'; ?> ايتنا - ۹۰ درصد از کل بیت‌کوین‌های جهان استخراج شده است
۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۸

۹۰ درصد از کل بیت‌کوین‌های جهان استخراج شده است

ایتنا - بر اساس ارقامی که توسط یک پایگاه ردیابی داده های بلاک چین منتشر شد، ماینرها ۹۰ درصد از کل بیت‌کوین قابل دستیابی در جهان را استخراج کرده‌اند.
۹۰ درصد از کل بیت‌کوین‌های جهان استخراج شده است

بر اساس ارقامی که روز دوشنبه توسط یک پایگاه ردیابی داده‌های بلاک چین منتشر شد، ماینرهای جهان 90 درصد از کل بیت‌کوین قابل دستیابی را استخراج کرده‌اند.

این بدان معناست که تاکنون 18.89 میلیون بیت‌کوین از مجموع حداکثر 21 میلیون بیت‌کوین استخراج شده است.

اولین سکه های بیت‌کوین در ژانویه 2009 استخراج شدند و حدود 12 سال طول کشید تا این ارز دیجیتال به آخرین نقطه عطف خود برسد.

به گزارش ایتنا از تسنیم، پایگاه اینترنتی بلاک‌چین Blockchain.com با استناد به تخمین‌های مربوط به فعالیت شبکه بیت‌کوین و برنامه‌های نصف شدن این ارز دیجیتال در گزارش خود تأکید کرد که انتظار می‌رود بیت‌کوین های باقی مانده تا فوریه 2140 استخراج شود.

قیمت اولین دارایی دیجیتال جهان به وضوح نشان دهنده افزایش عرضه در 12 سال گذشته بوده است، چرا که تقاضا برای بیت‌کوین‌های جدیدتر افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، زمانی که 10 درصد از کل بیت‌کوین های قابل دستیابی در اوایل سال 2010 به بازارهای آزاد رسید، این ارز دیجیتال با کمتر از 0.1 دلار معامله می شد.

زمانی که 50 درصد از کل عرضه این رمزارز در دسامبر 2012 استخراج شد، این ارز به بیش از 7.50 دلار افزایش یافت.

براساس داده‌های ردیابی شده توسط پایگاه اینترنتی کوین دسک، این ارز دیجیتال تا ساعت 10:06 صبح روز دوشنبه به وقت گرینویچ با قیمت 48,746 دلار معامله می‌شد که بیش از 28 درصد از قیمت اوج خود یعنی 69,000 دلار که اوایل سال جاری میلادی به آن رسیده بود، کاهش نشان می دهد.

فرآیند ایجاد بیت‌کوین یا به اصطلاح استخراج، با استفاده از سخت افزار پیچیده ای انجام می شود که میلیون ها کار محاسباتی بسیار پیچیده را در شبکه بیت‌کوین در هر ثانیه حل می کند. شرکت کنندگان در این فرآیند، که منابع محاسباتی و سخت افزار خود را در اختیار این شبکه قرار می دهند، بیت‌کوین را به عنوان "پاداش" دریافت می کنند و معمولا ماینر نامیده می شوند.

ماینرها در حال حاضر به ازای هر بلوکی که موفق به استخراج می شوند، 6.25 بیت‌کوین دریافت می کنند که طبق گزارش ها پس از نصف شدن بعدی در سال 2024 به 3.125 بیت‌کوین کاهش می یابد.
کد مطلب: 67058
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
باید دید این نود درصد در اختیار کیست؟ و انگاری همان در اختیار دارنده در حال شدت بخشیدن به تب بیت کوین است ، و البته به احتمال همان ها می توانند همین بیت کوین را به «پوچ کوین» تبدیل کنند و علاوه بر هرز رفتن فراوان انرژی ملت ها به ناگهان سرمایه های آنان هم بی نام و نشان محو خواهد شد.
تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير