۰
plusresetminus
شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۹
عکس روز ناسا

شبح ایستگاه فضایی بر روی ماه

ایتنا - این نقطه عجیب و غریب روی ماه چه چیزی می‌تواند باشد؟ ایستگاه فضایی بین‌المللی. این عکس، از سکوی فضایی مدارگرد زمین در ماه گذشته و در زمانی که در مقابل ماه نیمه‌روشن و در حالت بین هلال و بدر قرار داشت، عکس‌برداری شد.
شبح ایستگاه فضایی بر روی ماه
این نقطه عجیب و غریب روی ماه چه چیزی می‌تواند باشد؟ ایستگاه فضایی بین‌المللی. این عکس، از سکوی فضایی مدارگرد زمین در ماه گذشته و در زمانی که در مقابل ماه نیمه‌روشن و در حالت بین هلال و بدر قرار داشت، عکس‌برداری شد.
 
تصویر ترکیبی برگزیده امروز که ماه گذشته تهیه شد، با ترکیب تصاویری بدست آمده که طول زمانی هریک از آنها یک‌دوهزارم ثانیه است و از ویدئویی برگرفته شده‌اند که حاصل از عبور ایستگاه فضایی از مقابل ماه هستند. وارسی دقیق این شبح غیرمعمول ولی واضح از ایستگاه فضایی بین‌المللی، خطوط کلی صفحات خورشیدی و خرپاهای متعدد آن را آشکار می‌سازد. دهانه روشن تیکو (Tycho) در سمت چپ و بالای تصویر دیده می‌شود.

سطح تقریباً ناهموار با رنگ روشن که تا حدودی مرتفع است و همینطور مناطق نسبتاً صاف و تیره‌رنگ معروف به ماریا نیز در آن قابل مشاهده است. گفتنی است ابزارهای آنلاین می‌توانند مشخص کنند که ایستگاه فضایی بین‌المللی چه زمانی از محل زندگی شما قابل مشاهده خواهد بود.
 
کد مطلب: 66978
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای