۰
plusresetminus
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۹

معرفی کارخانه خودروهای برقی شیائومی با امکان تولید 300 هزار خودرو در سال

ایتنا- کمپانی شیائومی از برنامه‌های جدید خود برای ساخت کارخانه‌ای با ظرفیت تولید 300 هزار خودروی برقی در سال رونمایی کرد.
معرفی کارخانه خودروهای برقی شیائومی با امکان تولید 300 هزار خودرو در سال
کمپانی شیائومی از برنامه‌های جدید خود برای ساخت کارخانه‌ای با ظرفیت تولید 300 هزار خودروی برقی در سال رونمایی کرد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، شیائومی در ماه مارس سال جاری از برنامه‌های خود برای ساخت خودروهای برقی رونمایی کرد اما هم اکنون به نظر می‌رسد که این کمپانی با رویای بزرگی پا به این عرصه گذاشته است.
 
گزارش‌های به دست آمده از رویترز حاکی از آن است که آژانس توسعه اقتصادی Beijing E-Town به تازگی تایید کرده است که شیائومی به زودی در پکن کارخانه‌ای با ظرفیت تولید 300 هزار خودرو در سال ایجاد خواهد کرد. این کارخانه در دو فاز ساخته خواهد شد و تولید انبوه خود را از از سال 2024 آغاز خواهد کرد.
 
 
 
همچنین به گفته این آژانس به نظر می‌رسد که کمپانی شیائومی تصمیم دارد که مرکز تحقیقات و فروش خودروهای برقی را نیز در پکن مستقر سازد. کمپانی شیائومی پیش از این اعلام کرده است که به احتمال بسیار زیاد از خرده فروشی‌های خود برای فروش خودروهای برقی بهره خواهد برد.
 
البته هنوز ناشناخته‌های بسیاری درباره استراتژی خودرویی شیائومی وجود دارد. برای مثال هنوز مشخص نیست که مدل‌های اولیه خودروهای این برند با چه امکانات و قیمتی به بازار عرضه خواهند شد و برنامه‌های این شرکت در حوزه بین الملل چیست. کمپانی شیائومی با موفقیتی که در زمینه فناوری به دست آورده است قصد دارد در طی 10 سال حدود 10 میلیارد دلار روی بخش خودروهای برقی سرمایه گذاری کند اما اطلاعات جزئی تری در این رابطه ارائه نکرده است.
 
با این حال ساخت این کارخانه بیش از اظهارات شیائومی برنامه‌های این کمپانی برای تبدیل شدن به یک قدرت جهانی در زمینه خودروهای برقی را روشن می‌کند. این کمپانی نه تنها می‌تواند رقبای داخلی خود از قبیل نیو و اکسپنگ را کنار بزند بلکه قادر است با رقبای بزرگ جهانی نظیر تسلا نیز رقابت کند.
 
کد مطلب: 66934
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام