۰
plusresetminus
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱
رپرتاژ آگهی

5 نکته برای دو برابر کردن باردهی درخت گردو

مرکز تولید نهال آریا نهال، با بهره گیری از تخصص افراد خبره در زمینه کاشت نهال، انواع مختلفی از نهال درختان میوه را تولید کرده و در اختیار هموطنان قرار می ‌‌‌دهد که شما می توانید با مراجعه به وب سایت نهالستان آریا نهال (ariyanahal.ir) به مشاهده بیش از 200 نهال پربار میوه از جمله 17 رقم نهال گردو بپردازید.
5 نکته برای دو برابر کردن باردهی درخت گردو
---------------- رپرتاژ آگهی -----------------


 

هر آنچه از خرید تا کاشت و برداشت محصولات نهال گردو باید بدانید:


به نقل از آریا نهال: تقریبا همه ما از خواص شگفت انگیز گردو آگاه هستیم. این آجیل خوش طعم خواص بی‌شماری دارد که می‌تواند در درمان و پیشگیری برخی از بیماری‌ها بسیار کمک کننده باشد. نهال گردو؛ (Walnut tree) در دو نوع نهال گردو پیوندی و نهال گردو بذری کشت می‌شود.
نهال گردو پیوندی برای مصارف تجاری و احداث باغات اقتصادی مورد کشت قرار می گیرد و از نهال گردو بذری برای باغات سنتی با باردهی متوسط مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از این دو نوع دارای مزایا و  معایبی می باشد.
با توجه به آب و هوای ایران و مهیا بودن شرایط برای کشت نهال گردو، امروزه در مناطق مختلفی از کشور شاهد برداشت مغز گردو هستیم. همچنین نهالستان‌ های سراسر کشور از جمله نهالستان آریا نهال، اقدام به تولید و فروش بهترین نهال گردو می ‌نمایند.
 در این مقاله در نظر داریم تا با بهترین شرایط کشت و بهترین زمان کاشت نهال گردو جهت پربار شدن درختان گردو را مورد برسی قرار دهیم لطفا همراه ما باشیم.
 

آیا کاشت درخت گردو از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است؟


با توجه به خواص گردو، کاشت نهال گردو مزایای زیادی به همراه خواهد داشت. جدا از خواص آن، احداث باغ گردو، روشی پرسود برای سرمایه گذاری خواهد بود. اولین دلیل این امر، تقاضای بالای خرید مغز گردو و همچنین وجود یک بازار دائمی‌ برای آن است. از آنجایی که این دانه روغنی گردو در همه فصل‌ ها شرایط نگهداری مناسبی دارد، می‌توان در هر فصلی آن را به فروش رساند.
نهال گردو به سه دسته ی کلی که شامل:
   1- نهال گردو سردسیری،
   2- نهال گردو معتدل،
   3- نهال گردو گرمسیری
تشکیل می شود که می بایست با توجه به منطقه ی مورد کشت، خرید نهال گردوی مناسب جغرافیای خود را انجام نمایید. برای مثال نهال گردو دماوند یکی از ارقام گردوی بومی ایران می باشد که مناسب مناطق سردسیر کشور می باشد.
نگهداری و مراقبت از درخت گردو، برخلاف برخی درختان، هزینه زیادی ندارد و پس از بالغ شدن می‌توان هر ساله از محصول آن بهره مند شد و نکته جالب توجه در مورد مغز گردو، امکان صادرات این محصول به سایر کشورهاست. چنانچه محصول درختان گردو شما از کیفیت مناسبی برخوردار باشد، می ‌توان آن را با قیمت قابل توجه به سایر کشورها صادر کرد.
 

نحوه تکثیر نهال گردو چه می باشد؟


در حالت کلی برای تکثیر گردو سه روش وجود دارد. تکثیر نهال‌ها اغلب از طریق بذر و پیوند امکان ‌پذیر خواهد بود. روش تکثیر نهال گردو از طریق بذر تا سالیان سال مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما به دلیل این که در نتیجه انجام این روش امکان گیرایی نسبتا کمی وجود دارد، امروزه روش مطمئنی برای ازدیاد یک نسل حساب نمی‌شود مگر توسط نهالستان های خبره این کار صورت پذیرد.
در مورد پیوند زدن درخت گردو، نیز پیوند جوانه به عنوان متداول ‌ترین روش پیوند زدن شناخته می‌شود. این پیوند را می‌توان در فصول مختلف سال از جمله: بهار، تابستان و پاییز انجام داد.
 

بهترین زمان کاشت گردو چیست؟


با توجه به اهمیت کاشت گردو و همچنین اهمیت انتخاب زمان مناسب برای کاشت آن، در این قسمت قصد داریم تا در مورد بهترین زمان کاشت نهال گردو صحبت کنیم. باید توجه داشت که انتخاب فصل کاشت نهال، با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه متفاوت خواهد بود. به طور مثال در مناطقی با آب و هوای گرم و معتدل، بهتر است کاشت نهال در اواخر پاییز انجام شود.
در مناطق سردسیر کشور معمولا به دلیل وجود زمستان‌های طولانی و دوره گرمایی بلند مدت، بهترین زمان کاشت نهال در بعد از زمستان و دراسفند خواهد بود. بنابراین انتخاب زمان کاشت نهال گردو کاملا وابسته به شرایط اقلیمی محیط زندگی شما خواهد بود؛ اما در حالت کلی از فصل پاییز به عنوان بهترین فصل برای کاشت نهال گردو شناخته می‌شود.

 

اهمیت دقت در کاشت نهال گردو:


برای احداث یک باغ گردو، هزینه نسبتا زیادی صرف خواهد شد. بنابراین دقت در خرید نهال و کاشت نهال‌ ها و مهیا کردن شرایط مناسب کشت می‌تواند زیان ناشی از از بین رفتن نهال‌ها و خسارت را تا حد زیادی کاهش دهد. بدون شک خرید نهال گردو از نهالستان های معتبر همانندآریا نهال، به عنوان یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌های کاشت است که در آن امکان از بین رفتن نهال‌ها تقریبا به صفر می‌رسد.
از آنجایی که درخت گردو، درختی است که از نظر طولی بین 8 تا حتی 30 متر رشد می‌کند، بنابراین ایجاد فواصل مناسب در زمان کاشت می‌تواند به رشد بهتر درختان کمک کند. پس از آماده سازی زمین و کاشت نهال‌ های گردو، نوبت به مراقبت از آن می ‌رسد. کوددهی و آبیاری منظم موجب رشد سریع ‌تر درختان گردو خواهد شد؛ همچنین پس از به بار نشستن درختان، سم پاشی دوره ‌ای می‌تواند کیفیت محصولات را تا حد زیادی افزایش دهد.
 

مهمترین نکات در انتخاب یک نهال گردو خوب:


پیش از کاشت یا خریداری نهال گردو؛ باید نکاتی در رابطه با آن مورد توجه قرار گیرد تا بتوان انتظار بیشترین بازدهی را از آن داشت. اولین نکته قابل توجه در کاشت گردو، انتخاب نهال مورد نظر با بیشترین میزان سازگاری با مکان و شرایط آب و هوایی مورد نظر است. بنابراین لازم است تا افراد با توجه به اقلیم منطقه خود رقم مورد نظر را انتخاب کنند.
پس از انتخاب نهال گردوی مورد نظر، نوبت به انتخاب نهال‌ هایی قوی می‌رسد. بهترین نهال گردو پربار، معمولا از شاخ و برگ مناسبی برخودار است؛ تنه آن مقاوم بوده و ضعیف نیست و همچنین از ریشه ‌های سالمی ‌برخوردار است. بنابراین پیش از تهیه نهال گردو لازم است تا از مقاومت آن اطمینان حاصل کرد.
 

چگونه بهترین خرید نهال گردو را صورت دهیم؟


پس از آن که با ویژگی‌های یک نهال گردو باکیفیت، آشنا شدیم و همچنین در مورد اهمیت دقت در کاشت این نهال مطالبی عنوان کردیم، نوبت به معرفی بهترین روش خرید نهال گردو می‌رسد. در هنگام خرید این نهال علاوه بر نکات عنوان شده، لازم است تا نهالستانی معتبر را شناسایی کرد و خرید خود را از طریق آن انجام داد.
خرید نهال گردو؛ از طریق مراکز متفرقه می‌تواند تبعاتی از جمله: تفاوت در رقم انتخابی و رقم دریافتی، کیفیت پایین نهال ‌ها و یا افزایش هزینه خرید را در پی داشته باشد. بنابراین با خرید از یک نهالستان معتبر می‌توانید با خیال راحت، سرمایه گذاری لازم را روی نهال مورد انجام دهید.
مرکز تولید نهال آریا نهال، با بهره گیری از تخصص افراد خبره در زمینه کاشت نهال، انواع مختلفی از نهال درختان میوه را تولید کرده و در اختیار هموطنان قرار می ‌‌‌دهد که شما می توانید با مراجعه به وب سایت نهالستان آریا نهال (ariyanahal.ir) به مشاهده بیش از 200 نهال پربار میوه از جمله 17 رقم نهال گردو بپردازید.
کافیست تنها در مرورگر خود واژه ی آریا نهال را سرچ کرده و وارد وب سایت آریا نهال شده و یا مستقیما جهت خرید نهال با شماره تماس (09143336024) ارتباط بر قرار نمایید.
 
 
کد مطلب: 66912
برچسب ها: رپرتاژ
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام