۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۳

ال‌سالوادور؛ نخستین شهر بیت‌کوین جهان

ایتنا - رئیس‌جمهور السالوادور اعلام کرد که این کشور با بودجه‌ای ۱میلیارددلاری از طریق اوراق قرضه اولین شهر بیت‌کوین دنیا را می‌سازد.
ال‌سالوادور؛ نخستین شهر بیت‌کوین جهان

السالوادور همچنان رهبری جنبش پذیرش بیت‌کوین (BTC) در دنیا را به‌عهده دارد؛ طرح ساخت اولین شهر بیت‌کوین در دنیا که در ابتدا با یک‌میلیارد دلار اوراق قرضه بیت‌کوین تأمین مالی خواهد شد، نخستین بار توسط «نجیب ابوکیله» رئیس جمهور السالوادور در کنفرانس هفته بیت‌کوین این کشور رونمایی شد. هدف از این رویداد جشن گرفتن پذیرش عمومی بیت‌کوین در السالوادور و افزایش مشارکت شهروندان در بازار رمزارزها بود.

به گزارش ایتنا از تسنیم، ابوکیله درباره این شهر گفت: «در شهر بیت‌کوین آموزش‌های دیجیتال و فناورانه خواهیم داشت. انرژی کل شهر از طریق انرژی زمین‌گرمایی تأمین می‌شود و وسایل حمل‌ونقل عمومی پربازده و پایا خواهند بود.»

 

به‌گفته «پائولو آردوینو»، مدیر ارشد فناوری Bitfinex این صرافی با راه‌اندازی یک پلت‌فرم اوراق بهادار برای نگهداری اوراق قرضه بیت‌کوین به این طرح کمک خواهد کرد و همچنین افزود: «این پلت‌فرم در آینده خانه بسیاری از دارایی‌های دیجیتالی محلی و خارجی خواهد بود که قوانین جدیدی را در زمینه دارایی‌های دیجیتالی در این کشور ایجاد می‌کنند. السالوادور، بیت‌فینکس و بلاک‌استریم کنار هم تاریخ‌سازی می‌کنند.»

ابوکیله انتظار دارد که شهر بیت‌کوین مثل یک شهر عادی دربرگیرنده مناطق مسکونی، مراکز خرید، رستوران‌ها و غیره باشد، ولی همه چیز حول محور بیت‌کوین طراحی خواهد شد. ساکنان شهر فقط موظف به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می‌شوند و از این درآمدها برای پرداخت اوراق قرضه دولتی، توسعه زیرساخت‌های عمومی و حفظ و نگهداری از شهر استفاده خواهد شد.

«سامسون مائو»، مدیر ارشد امنیت بلاک‌استریم در این کنفرانس در خصوص تأمین 1میلیارد دلار اوراق قرضه بیت‌کوین گفت: «بیت‌فینکس نهنگ‌های زیادی دارد، بنابراین مشکلی از بابت تأمین 1میلیارد دلار اوراق قرضه وجود نخواهد داشت.»

مائو اضافه کرد: 500 میلیون دلار از اوراق قرضه بیت‌کوین تا پنج سال از جریان اصلی نقدینگی خارج می‌شود.
او توضیح داد: اگر چنین برنامه‌هایی از سوی سایر کشورها اجرا شود، در نهایت نیمی از 21 میلیون بیت‌کوین موجود در بازار از چرخه نقدینگی خارج خواهد شد.
کد مطلب: 66830
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام