۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۸

آموزش : روشن کردن لایه امنیتی حسگر اثر انگشت واتس‌اپ در اندروید و iOS

ایتنا- قفل گذاری واتس اپ با استفاده از حسگر اثر انگشت برای کاربران اندروید امکان پذیر شده است و البته کاربران iOS نیز می‌توانند به روش‌های دیگر از تاچ‌ای دی یا فیس‌ای دی برای قفل گشایی واتس اپ خود استفاده کنند.
آموزش : روشن کردن لایه امنیتی حسگر اثر انگشت واتس‌اپ در اندروید و iOS
قفل گذاری واتس‌اپ با استفاده از حسگر اثر انگشت برای کاربران اندروید امکان پذیر شده است و البته کاربران iOS نیز می‌توانند به روش‌های دیگر از تاچ‌ای دی یا فیس‌ای دی برای قفل گشایی واتس‌اپ خود استفاده کنند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  pocket-lint، واتس‌اپ قابلیت‌های زیادی دارد که بسیاری از افراد از وجود آنها باخبرهستند و برخی مواقع از آنها استفاده می‌کنند. با این حال برخی از قابلیت‌ها از دید مخاطبان باز می‌مانند که یکی از آنها امکان قفل کردن این نرم‌افزار با استفاده از اثرانگشت است.
 
کاربران اندروید و iOS می‌توانند نرم‌افزار واتس‌اپ را از طریق حسگر اثر انگشت خود قفل کنند. اگر شما این قابلیت را روی واتس‌اپ دستگاه خود فعال کنید، حتی بعد از قفل گشایی دستگاه تان باید برای باز کردن واتس‌اپ مجددا از اثر انگشت خود استفاده کنید. این قابلیت لایه امنیتی جدیدی به واتس‌اپ شما می‌افزاید.
 

آموزش فعال سازی قابلیت Fingerprint Lock روی واتس‌اپ
 
شما می‌توانید قابلیت Fingerprint Lock را از طریق منوی تنظیمات حریم خصوصی واتس‌اپ دستگاه اندرویدی خود فعال کنید. در این بخش گزینه‌ای را مشاهده می‌کنید که با استفاده از آن به نرم‌افزار اجازه می‌دهید که پس از قفل گشایی با استفاده از اثر انگشت شما از بین یک تا 30 دقیقه باز بماند. همچنین در این بخش گزینه‌ای در نظر گرفته شده است که از نمایش محتوای چت شما در اعلان‌ها جلوگیری می‌کند.
 برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید.
 1. واتس‌اپ را باز کنید.
  وارد بخش تنظیمات شوید.
  گزینه حساب کاربری را انتخاب کنید.
  روی گزینه حریم خصوصی کلیک کنید.
  وارد بخش قفل اثرانگشت بشوید.
  گزینه قفل گشایی با اثرانگشت را انتخاب کنید و سپس اثر انگشتتان را تایید کنید.
استفاده از قابلیت تاچ‌ای دی و فیس‌ای دی برای قفل گشایی واتس‌اپ کاربران iOS نیز فعال است. برای انجام این کار می‌بایست مراحل زیر را طی کنید.
 1. واتس‌اپ را باز کنید.
  وارد بخش تنظیمات شوید.
  گزینه حساب کاربری را انتخاب کنید.
  روی گزینه حریم خصوصی کلیک کنید.
  وارد بخش قفل صفحه نمایش بشوید.
  قابلیت تاچ‌ای دی یا فیس‌ای دی را فعال کنید
شما می‌توانید مدت زمان پیش از فعال سازی تاچ‌ای دی یا فیس‌ای دی را نیز در این بخش مشخص کنید. 
 
کد مطلب: 66743
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای