۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰

مراقب کلاهبرداری با اکانت جعلی پشتیبانی شاد باشید

ایتنا -رئیس پلیس فتا استان البرز به مدیران و معلمان توصیه کرد : مراقب کلاهبرداری با اکانت جعلی پشتیبانی شاد با ترفند ارسال پیام با عنوان " شما به علت ارسال مکرر فیلم و عکس وارد محدودیت یک ماهه شده اید "باشند.
مراقب کلاهبرداری با اکانت جعلی پشتیبانی شاد باشید

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ رسول جلیلیان رئیس پلیس فتا البرز در تشریح این خبرگفت: اخیرا مجرمان سایبری با ساخت اکانتی تحت عنوان پشتیبانی برنامه شاد پیامی با محتوای "شما به علت ارسال مکرر فیلم و عکس وارد محدودیت یک ماهه شده اید " به برخی از مدیران و معلمان مدارس ارسال می کنند و از آنها می خواهند تا برای رفع محدودیت شماره موبایل خود را در رباط جعلی پشتیبانی شاد وارد کنند.

سرهنگ رسول جلیلیان در ادامه افزود: مجرمین پس از دریافت شماره موبایل کاربران، برای دسترسی نهایی کدی را برای فعال سازی برنامه شاد به طعمه های خود ارسال می کنند، کاربر که گمان میکند این پیام از طریق پشتیبان شبکه شاد ارسال شده است آن را به راحتی در اختیار مجرم قرار میدهد تا سناریوی نفوذ تکمیل گردد.

این مقام مسئول بیان داشت: این افراد با سوءاستفاده از دسترسی ایجاد شده بعضا با انگیزه های مختلفی اقدام به حذف کانال آموزشی مدرسه و اختلال در امور کلاس های درسی با عناوین"  درخواست واریز فوری پول به شماره حساب اعلامی، ارسال پیام‌هایی نا‌متعارف به معلمان و دانش آموزان  و یا سایر تهدیدات در حوزه دسترسی به اطلاعات خصوصی " می نمایند.

سرهنگ جلیلیان با اشاره به فعالیت بیش از 20 میلیونی دانش آموزان، معلمین  و مدیران مدارس در برنامه‌های آموزشی شبکه شاد گفت: یکی از قابلیت‌های موجود در برنامه‌ شاد امکان فعال سازی رمز ورود دو مرحله‌ای است که کاربران می‌توانند با مراجعه به قسمت تنظیمات، حریم خصوصی و امنیت، تایید دو مرحله‌ای، از این قابلیت جهت امنیت هرچه بیشتر در برنامه شاد استفاده کنند.

رئیس پلیس فتا استان البرز خاطرنشان کرد: کاربران مراقب ترفندها و شگردهای کلاهبرداران در فضای مجازی باشند و با ارتقاء سطح معلومات سایبری، خود را در برابر خطرات این فضا واکسینه کنند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک و وقوع هرگونه مشکل در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.
کد مطلب: 66729
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام