۱
plusresetminus
شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۷

زیردریایی سوپرساب، با ظاهر یک گجت جیمزباندی

ایتنا - این وسیله زیر آب سرعت بالایی دارد، بیشینه سرعت آن هشت گره دریایی (حدود 15 کیلومتر در ساعت) است، که این سرعت برای اینکه زیردریایی بتواند هماهنگ با آبزیان حرکت کند کفایت می‌کند.
زیردریایی سوپرساب، با ظاهر یک گجت جیمزباندی
شرکت U-Boat Worx از تازه‌ترین مدل از ناوگان زیردریایی‌های خود با نام Super Sub رونمایی کرد. در طراحی آن یک دم بلند و بال پیشرفته بکارگیری شده است، که باعث شده تا هیدرودینامیک‌ترین زیردریایی موجود در بازار باشد. U-Boat Worx همچنین چهار تراستر (رانشگر) دارد که 60 kW توان را برای اوجگیری و غوطه‌ورسازی با شیب 30 تحویل می‌دهند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، این تولیدکننده می‌گوید که عملکردی نرم و هیجان‌انگیز در زیر آب دارد و می‌تواند تا عمق 300 متری شیرجه بزند. طراحی جلویی این زیردریایی امکان دید 360 درجه را بری اپراتور و سرنشین فراهم می‌آورد. افزون بر این، کسانی که علاقه‌مند به خرید سوپرساب باشند می‌توانند به برنامه تولید سفارشی این شرکت ملحق شوند که برای مالکان این امکان را فراهم می‌آورد که بخشی از فرایند طراحی باشند.
 
این وسیله زیر آب سرعت بالایی دارد، بیشینه سرعت آن هشت گره دریایی (حدود 15 کیلومتر در ساعت) است، که این سرعت برای اینکه زیردریایی بتواند هماهنگ با آبزیان حرکت کند کفایت می‌کند. U-Boat Worx می‌گوید که هشت گره دریایی سریعتر از حداکثر سرعت گشت دلفین پوزه‌بطری و پنج گره سریعتر از زیردریایی‌های معمول است. سوپرساب دو سرنشین و یک راننده در داخل کابین دارد، کابینی که این شرکت آن را به عنوان یک فضای داخلی ابرخودروی لوکس توصیف کرده است.
 

راننده و سرنشینان با استفاده از یک سیستم کمربندی ایمنی پنج نقطه‌ای در جایشان نگه داشته می‌شوند. وزن این زیرسطحی 9000 کیلوگرم است و توان خود را از باتریهای لیتیوم-یونی تامین می‌کند که برای وزن‌کم و عمر طولانی مهندسی شده‌اند. U-Boat Worx می‌گوید که اولین سوپرساب به فروش رفته است و در سال 2023 تحویل خواهد شد.
 
همچنین این شرکت وعده داده است که سوپرساب در آینده به طیف کاملی از زیرسطحی‌ها تبدیل خواهد شد. سوالات مختلفی درباره این وسیله زیرسطحی وجود دارد که پاسخی برای آنها ارائه نشده است. از جمله اینکه ما نمی‌دانیم که با هر بار شارژ چقدر مسافت می‌تواند طی کند. شاید مهمتر اینکه دقیقا نمی‌دانیم قیمت آن چقدر است، ولی احتمالاً بسیار گرانقیمت خواهد بود.
کد مطلب: 66635
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای