۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴
بر اساس گزارش اسپید تست:

افزایش سرعت اینترنت موبایل در ایران

ایتنا - ​​​​​​​جدیدترین گزارش ماهانه Speedtest از افزایش قابل توجه سرعت اینترنت موبایل در ایران حکایت دارد.
افزایش سرعت اینترنت موبایل در ایران

بر اساس گزارش ماهانه سپتامبر 2021 اسپیدتست (SpeedTest)، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان افزایش پیدا کرده که این افزایش برای اینترنت موبایل قابل توجه‌تر است. سرعت اینترنت موبایل در گزارش ماه آگوست برابر 56.74 مگابایت‌برثانیه بود، اما حالا با افزایش بیش از 6 مگابایتی به 63.15 مگابایت‌برثانیه رسیده است.
 
میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان هم افزایش داشته که البته کمتر از سرعت اینترنت موبایل بوده است. سرعت اینترنت ثابت جهانی از 110.24 مگابایت‌برثانیه به 113.25 مگابایت بر ثانیه رسیده است.

در سطح اینترنت ثابت جهان موناکو با دو پله صعود، پرسرعت‌ترین اینترنت را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد و کاربران اینترنت با سرعت 261.82 مگابیت بر ثانیه را تجربه می‌کنند. در رتبه دوم سنگاپور با سرعت 255.83 مگابیت بر ثانیه قرار گرفته و در رتبه سوم هم هنگ‌کنگ با سرعت 254.70 مگابیت بر ثانیه به چشم می‌خورد. در جایگاه‌های چهارم و پنجم هم به ترتیب رومانی و سوئیس قرار دارند.

 


سرعت اینترنت ایران
طبق جدیدترین گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت ثابت در ایران نسبت به گزارش قبلی افزایش کمی را تجربه کرده و از 21.35 مگابیت‌برثانیه به 21.36 مگابیت‌برثانیه رسیده است. با این وجود، جایگاه ایران در جدول بدتر شده و با سه پله سقوط، در رتبه 137ام جهان قرار گرفته است.

 


در ماه سپتامبر سرعت اینترنت موبایل در ایران افزایش قابل توجهی داشته و از 32.30 مگابایت‌برثانیه گزارش قبلی به 35.48 مگابیت‌برثانیه رسیده است. با این افزایش سرعت، رتبه کشورمان در جدول 9 رتبه صعود کرده و حالا در جایگاه 71ام جهان جای دارد.

در سطح جهان تغییری در رتبه‌های اول تا پنجم ایجاد نشده و هنوز امارات متحده عربی بالاترین سرعت را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. سرعت اینترنت موبایل در این کشور به 238.06 مگابیت بر ثانیه می‌رسد که بسیار بالاتر از کره جنوبی با سرعت 202.61 مگابیت در مقام دوم است.

 


در جایگاه سوم نروژ با سرعت 177.72 مگابیت بر ثانیه به چشم می‌خورد. در رتبه‌های چهارم و پنجم به ترتیب قطر و چین با سرعت 172.18 و 165.38 مگابیت بر ثانیه قرار گرفته‌اند.

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره وضعیت سرعت اینترنت در کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا طبق انتشار جدیدترین گزارش آن برای سپتامبر 2021، سرعت اینترنت ثابت در کشورمان تقریبا ثابت باقی مانده اما سرعت اینترنت موبایل با افزایش تقریبا چشمگیری نسبت به گزارش قبلی، از 35 مگابیت بر ثانیه عبور کرده است.
کد مطلب: 66629
نام شما
آدرس ايميل شما


بابک
feedback
Iran, Islamic Republic of
برو بابا ما همش قطع هستیم یه چند ساعت محدود سرعت لاک پشتی داریم
لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر