۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۰

سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز واکسن کرونای فایزر برای کودکان 5 تا 11 ساله را صادر کرد

ایتنا - کودکان در این گروه سنی یک «دوز کودک» کوچکتر از واکسن فایزر به وزن 10 میکروگرم را دریافت خواهند کرد؛ این عدد برای افراد 12 سال و بالاتر 30 میکروگرم در هر دوز است.
سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز واکسن کرونای فایزر برای کودکان 5 تا 11 ساله را صادر کرد
تنها چند روز پس از آنکه هیات مستقل مشاوران سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) توصیه خود را اعلام کرد، این سازمان رسما مجوز استفاده از واکسن کووید-19 mRNAی فایزر-بیونتک را برای کودکان 5 تا 11 ساله صادر کرد. این مجوز گامی مهم در مسیر واکسینه کردن کودکان خردسالی است که در محیط کلاس درس با افزایش ریسک آلودگی مواجهند. پیش از این مجوز واکسیناسیون برای کودکان 12 تا 15 ساله صادر شده بود.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، مجوز FDA برای گروه سنی 5 تا 11 سال برای یک پروتکل واکسن دودوز با فاصله سه هفته بین تزریق‌ها است. همانگونه که انتظار می‌رفت، کودکان در این گروه سنی یک «دوز کودک» کوچکتر از واکسن فایزر به وزن 10 میکروگرم را دریافت خواهند کرد؛ این عدد برای افراد 12 سال و بالاتر 30 میکروگرم در هر دوز است.
 

دکتر جنت وودکاک، کمیسیونر اقدام FDA، در بیانیه‌ای درباره صدور این مجوز گفت:
من، به عنوان یک مادر و یک پزشک، می‌دانم که والدین، مراقبت‌کنندگان، پرسنل مدرسه، و بچه‌ها منتظر صدور این مجوز بودند. واکسینه کردن کودکان خردسال در برابر کووید-19 ما را به بازگشت به حس زندگی نرمال نزدیکتر خواهد کرد. ارزیابیهای جامع و دقیق ما از داده‌های مربوط به ایمنی و کارآمدی این واکسن قاعدتاً می‌تواند به والدین و مسئولان مربوطه برای کسب اطمینان از اینکه این واکسن با استانداردهای بالای ما تطابق داشته باشد کمک کند.
 
عوارض جانبی
FDA خاطرنشان نموده است که کمیته مشورتی مستقل این سازمان «با اکثریت قاطع» موافق توصیه این واکسن برای خردسالان بود، در حالی که فقط یک کارشناس رای ممتنع داشت. صدور این مجوز بر مبنای داده‌های در دسترس فعلی انجام شد، از جمله یک مطالعه که به این جمعبندی رسید که واکسن کووید-19 فایزر 90.7 درصد برای حفاظت از کودکان کم سن و سال در برابر این بیماری موثر بوده است. حدود 3100 کودک 5 تا 11 ساله در این مطالعه گنجانده شده بودند؛ هیچ یک از شرکت‌کنندگان عوارض جانبی جدی، از جمله التهاب عضلات قلب، را تجربه نکردند.
کد مطلب: 66615
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام